Kocaeli Haber

ANTİKA PAZARI HER ÇARŞAMBA BAŞİSKELE’DE

Başiskele Belediyesi’nin Kullar Yakacık Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Kullar Kapalı Semt Pazarı, Pazar günleri hizmet vermeye devam ederken Pazar yerinin hafta içinde de kullanılması için Kocaeli Pazarcılar Odası ile birlikte yapılan çalışmanın ardından antika pazarcıları da tezgâh açıyor. Çarşamba günleri de Kullar Kapalı Semt Pazarı’nda insanların ilgisini çeken, yılların eskitemediği nostaljik eşyalar satışa sunuluyor.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın ilçeye kazandırdığı kapalı semt pazarları sayesinde bölge halkı yıllardır alışık olmadığı pazarlardan bir yenisiyle daha tanıştı. Kapalı Pazar yerlerinde köy halkı ve pazarcı esnafının dış etkenlerden etkilenmeden tezgâh açarken, bölge halkıda temiz ve düzenli bir alanda pazar yapma imkânı buluyor. Antika kültürünü yeni nesillere aktarabilmeyi ve sevdirebilmeyi amaçlayan Başiskele Belediyesi tarihler boyunca kullanılıp saklanan eşya ve malzemeyi antika ve sanatseverle buluşturuyor.

Kullar Kapalı Semt Pazarında artık Çarşamba günleri geçmiş dönemin izlerini taşıyan, hem de artık nadir bulunan el sanatları sergileniyor. Geniş bir meraklı kitlesi tarafından bu Pazar oldukça ilgi çekiyor. Mobilya aksesuardan halı ve kilime; porselen, seramik ve cam objelerden bakır ve bronza, eski radyo ve plaklardan dikiş makinalarına kadar tarihe tanıklık etmiş, bir dönem saraylardan konaklara kadar birçok mekânda hayat bulmuş objeler alıcılarını bekliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.