Kocaeli Haber

Müteahhit Kaçtı Kavşakta İşler Durdu!

Müteahhit Kaçtı Kavşakta İşler Durdu!

Köseköy Kavşağı’nda yer alan ve yapımı bir süredir devam eden 37 milyon 499 bin 153 liralık projede çalışmalar durdu. İşi yapan Aytürk firmasının yolun bir bölümünden araçlarını çektiği iddia edildi. Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 37 milyon 499 bin 153 lira tutarındaki bedel ile yapılan ihale sonrasında yapımına start verilen Köseköy Kavşağı’nda işler yolunda gitmiyor. Projede çalışmalar bilinmeyen bir sebepten dolayı durdu. Çalışma ile birlikte Kartepe bölgesindeki 20 kilometrelik güzergahın kesintisiz bir hale getirileceği duyurulsa da ihaleyi kazanan İzmirli Şaaa+Suat Aytürk firması, Köseköy Köprülü Geçişi çalışmaları sırasında kullandığı ekipmanı inşaat alanından kaldırdı.

TRAFİK 1 YILDIR SORUNLU

Yaklaşık 1 yıldır büyük bir trafik yükünün oluşmasına ve oluşan toz ve dumandan esnafın olumsuz etkilenmesine neden çalışmaların durmasıyla ilgili Büyükşehir Belediyesi’nden şimdiye kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. İYİ Parti Kartepe İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Çetin Kocaağa da sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile Kartepe Belediyesi’ne yönelik sert eleştirilerde bulundu.

İYİ PARTİ’DEN ELEŞTİRİ

Kocaağa yaptığı açıklamasında, “Kartepe Belediye Başkanı umre ziyareti için yola çıkar. Belediye başkanlığına ise vekil tayin eder. Aynı günlerde Köseköy Köprülü Geçiş Projesi’nde işi alan müteahhit çalışmayı durduruyor. 5 Şubat tarihinde Üzülmez, umreden ‘Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu’ projesi kapsamında Kartepe’de istasyon kurulacağının müjdesini verdi. İşi durduran yüklenici firma, tüm ekipmanı toplayıp gitti. Dur diyen olmadı” dedi.

“KARAOSMANOĞLU VE BAYRAM NEREDE?”

Başkan Hüseyin Üzülmez’in umre dönüşünde ziyaretçilerini ağırlamaktan işlerine bakamadığını da ileri süren Ahmet Çetin Kocaağa, “Kavşak inşaatını yapan firmanın gittiğini görmesine rağmen Üzülmez açıklama gereği duymuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı ve genel sekreteri de konu hakkında açıklama yapmıyorlar. Halbuki yerinde inceleyip çalışmanın takipçisi olduklarını gösteren görüntüleri hala arşivlerde” diye konuştu.

“TULUMBANIN SUYU MU BİTTİ?”

Konunun siyasi partilerin il başkanlarının da gündeminde olmadığını ifade eden Kocaağa, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “O masanın etrafında oturan il başkanları da bu olayı görmüyor. Avrupa’da ekonomik büyümede rekor kıran tulumbanın suyu bitti. Bu çalışmanın neden durduğunu biri açıklasın.”

CHP AÇIKLAMA YAPACAK

Bu arada CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar da Köseköy Kavşağı’nda çalışmaların durması ile ilgili olarak bugün bir basın toplantısı düzenleyecek. Karakadılar’ın beraberindeki partililerle birlikte inşaat alanına gideceği ve açıklamasını burada yapacağı açıklandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.