Kocaeli Haber

Menfaat Dünyasının Sahte Dostlukları !

Serhat Yılmaz

Serhat Yılmaz

Toplum için de hep duyarız: “Borç para verdim, alırken kötü oldum.” Bu şekilde yakınanlara zaman zaman şahit oluyoruz. Bu yakınmadan şu anlaşılıyor: Adam veya kadın birine iyilik olsun diye nemasından da vazgeçerek borç para vermiştir. Zamanı gelinde borçlunun borcunu ödememesi üzerine, alacaklı parasını istemiştir. Bunun üzerine  borçlu problem çıkartmış ve araları bozulmuştur.

 “ Her istediğinde yardım ettim, son istediğinde imkanım yoktu, yardım edemedim, kötü olduk.”  şeklinde ve benzeri yakınmalar da, insanlar arasında sık karşılaşılan yakınmalar arasında yer alır hemen hemen herkeste duymaktadır. İyilik yapmayı seven bir insan şayet bir başkasına defalarca yardım etmiş fakat yardım isteminde bulunan kişinin en son istemine insanlık hali durumu o an için uygun olmadığından olumlu karşılık verememişse vay anam vay yandı demektir.Bu dünyada ondan kötüsü yoktur.Bir kalemde silinip atılır yapılan tüm destekler unutulur ve onca hukuk bağı istemde bulunan kişi tarafından köprüleri attırılır.

Menfaat dünyasında ne yazık ki her şey muazzam bir sahtelikte ve son sürat ilerlemekteyiz bakalım hayat bizlere daha ne vefasızlıklar gösterecek ve daha neleri tecrübe edeceğiz…

Sevgi,saygı ve ahde vefa ile kalın sağlıcakla…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.