İşte Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber

Yönetimden Kontenjan Açıklaması

Yönetimden Kontenjan Açıklaması

Geçtiğimiz hafta sonu Bucaspor deplasmanında kontenjan sıkıntısından doğan saha olayları nedeniyle Disiplin kuruluna sevk edilen Kocaelispor Kulübü, yönetimin yaptığı savunmayla ceza almadan kurtuldu.

Kocaelispor Yönetim Kurulu o savunma ve Bağcılar maçı kontenjan sıkıntısıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

LÜTFEN DİKKAT:

Bucaspor maçında stadyum dışında meydana gelen istenmedik olaylar nedeniyle, PFDK’ya sevkedilen Kulübümüzün yapmış olduğu savunma sonrasında, ceza tayinine yer olmadığına karar verilmiştir.

“MADDE 52 – SAHA OLAYLARI (2) Disiplin Kurulu; seyircisi, mensupları, futbolcuları nedeni ile olaylardan sorumlu kulüplere olayın ağırlığına göre, para cezası, saha kapatma ve seyircisiz oynama cezasını birlikte uygulayabileceği gibi sorumlu kulüp hakkında, bu cezalardan herhangi birini vermekle de yetinebilir.” Ağır ekonomik şartlar altında mücadele eden Kulübümüzün para cezaları almaması, takımımızın taraftarlarımızdan mahrum kalmaması ve Türkiye’ye örnek olaysız tribün olabilmek için tüm taraftarlarımızın daha duyarlı olmalarını rica ederiz.

Ayrıca; Pazar günü saat 15:00’te Bağcılar Spor Kulübü ile oynayacağımız müsabakanın 2600 koltuk kapasiteli Bağcılar Mahmutbey Stadı’nda oynanacak olması nedeniyle, taraftarlarımıza 130 kişilik yer ayrıldığı Kulübümüze ve Hodri Meydan Taraftarlar Derneği’ne tebliğ edilmiştir. Bağcılar Spor Kulübü, misafir seyirci kontenjanını %5’ten %10’a çıkarma talebimizi uygun bulmadığı için, 130 kişilik kontenjanı artırmak maalesef mümkün olmamıştır.

Bu nedenle, İzmir deplasmanında yaşanan istenmedik olayların bir daha asla yaşanmaması için münferit seyahat programı yapan taraftarlarımızın kısıtlı kontenjan ve stada girememe ihtimalini göz önünde bulundurmaları gerektiğini önemle hatırlatırız.
KOCAELİSPOR KULÜBÜ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

74