Kocaeli Haber

Yeni Sözleşme İmzalanmadı

Yeni Sözleşme İmzalanmadı

Kocaeli’nin Derince ilçesinde grev sesleri yükseliyor. Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerin toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tıkandı. İşçiler yüzde 30 zam isteyince görüşmeler tıkandı.

Derince Belediyesi’nde 2018 Aralık’ta imzalanması gereken toplu iş sözleşmesi halen imzalanamadı. 27 Ocak’ta önceki toplu sözleşmenin tarihi de sona erdi. Belediyede örgütlü Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy, toplu iş sözleşmesi imzalanmaması durumunda grev oylamasına gidileceğini ifade etti.

“TALEBİMİZ YÜZDE 30”

Başkan Ersoy, Ali Haydar Bulut’un kendilerine yeni başkanla toplu iş sözleşmesi yapılmasının daha doğru olacağını ilettiğini ifade ederek, “Prosedüre göre önce ara bulucu tayini yapılacak. Toplu iş sözleşmesi imzalanmazsa grev oylaması gerçekleştirilecek. Biz aralık ayı enflasyonunu baz alarak yüzde 20.3’ün üzerinde bir zam istiyoruz. Talebimiz yüzde 30. Sözleşme 1 Nisan’a kadar imzalanmazsa yeni belediye başkanı ile yapılacak TİS’te işçilerin geriye dönük hakları da verilecek, maddi bir kayıp olmayacak” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.