Kocaeli Haber

Yeni Güzergah Hizmete Açıldı

Yeni Güzergah Hizmete Açıldı

Sekapark-Plajyolu arasındaki güzergahında tamamlanan Akçaray Tramvay Hattının Bilim Merkezi’nden başlayıp Plajyoluna kadar uzanacak olan 2.2 km uzunluğundaki ilk uzatma etabı hizmete açıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Ağustos ayında hizmete açılan Akçaray tramvay hattının, Sekapark-Plajyolu arasındaki güzergahında çalışmalar tamamlandı. Bilim Merkezinden başlayıp Plajyoluna kadar uzanacak olan 2.2 km uzunluğundaki Tramvay uzatma hattının ilk etabının açılışı Seka -Bilim Merkezi Durağında gerçekleştirildi. Açılış programına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, AKP İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AKP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, AKP Başiskele Belediye Başkan adayı Yasin Özlü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tepki gösterenler hizmetimizden faydalanıyor
Programın açılış konuşmasını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Tramvay çalışmamızın 2. Etap açılışında bir aradayız. Bize tramvay çalışmalarına ilk başladığımızda tepki gösterenler şimdi gönül rahatlığıyla bu hizmetimizden faydalanıyor. Tramvay çalışmamız otogar ve Sekapark arasında bitti ve çok ilgi gördü. İnşallah ilk hedefimiz Kuruçeşme’dir. Bugün eğitim kampüsüne kadar olan kısmında açılışını yapacağız. Yavrularımız gönül rahatlığıyla okullarına ulaşacak” dedi.

Hat uzunluğu 20 km olacak
Bu kısımda Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi ve Eğitim Kampüsü istasyonları hazır hale getirildi. Projenin devamındaki 600 metrelik ikinci kısım ise önümüzdeki günlerde başlayacak. Günlük kullanımda vatandaşların sıkça tercih ettikleri ve ulaşıma konfor getiren Akçaray Tramvay hattına 4 yeni istasyon yapılacak. 2.2 km uzunluğundaki hatta istasyonlar Seka Devlet Hastanesi, Kocaeli Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu mevkilerinde bulunacak. Gidiş-dönüş 15 km’lik mevcut tramvay hattına 5 km’lik tramvay hattının eklenmesiyle Kocaeli’ndeki tramvay hattı uzunluğu 20 km’ye çıkartılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.