Kocaeli Haber

VALİ AKSOY’A ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET

VALİ AKSOY’A ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET

VALİ AKSOY’A ÖĞRENCİLERDEN ZİYARET

İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması amacıyla Cumhurbaşkanı ve değerli eşinin himayelerinde İçişleri Bakanlığınca yürütülen  Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında; Ağrı ili Doğubayazıt ilçesinden öğretmenler; Ferice Han ve Mehtap Çinkaya Baykal refakatlerinde ilimize gelen 17. grup 50 misafir öğrenci, ilk olarak Vali Hüseyin Aksoy’a ziyarette bulundular.

Ziyarete, Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonunda misafir öğrencileri kabul eden Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mahmut Baytüz,  Öğretmenler Ferice Han ve Mehtap Çinkaya Baykal ile 50 misafir öğrenci  katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy ziyarette yaptığı konuşmalarında; “Biz Anadoluyuz” projesi çerçevesinde Ağrı ile Kocaeli eşleştirildi ve sizlerle birlikte Ağrı’dan 832 öğrenci kardeşimiz ilimize geldi.  Ülkemizin her bir tarafının ayrı bir güzelliği var. Kuzeyiyle, güneyiyle, doğusuyla, batısıyla ülkemizin birlik ve bütünlüğünü sürdürmeye devam edecektir. Kurtuluş Savaşında olduğu gibi terörle mücadelede de ülkemizin birlik ve beraberliği için aynı duyguları paylaşacağız. İlimizde sizler için çok güzel bir program hazırladık. Kocaeli; Türkiye’nin her şehrinden insanların huzur içinde yaşadığı bir kent. Ağrı’dan gelerek Kocaeli’de yaşayan bir çok hemşehrimiz var.  diyen Sayın Valimiz misafir öğrencilere ilimize hoş geldiniz dedi.

Vali Hüseyin Aksoy, misafir öğrencilere tek tek söz vererek, duygu ve düşüncelerini paylaşmalarını istedi. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, Sayın Valimize ilgi ve kabullerinden dolayı teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy misafir öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, onlarla günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen program çerçevesinde; 10 Şubat 2018 Cumartesi günü, Gölcük’ten vapurla İzmit’e geçerek Goodyear Fabrikası, Darıca’da Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park’ı gezdikten sonra Osmangazi Köprüsü’nden geçerek, konaklayacakları otele dönecekler.

11 Şubat 2018 Pazar günü ise Bağçeşme Şehitliği, Orhan Camii ziyaretlerinin ardından  TCG Gayret Gemi Müzesi, Hızır Reis Denizaltı Müzesi, Seka Kağıt Müzesi ve Bilim Merkezini gezecek olan misafir öğrencilerimiz,12 Şubat 2018 Pazartesi günü  Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan görevlilerimizce  memleketleri Ağrı’ya uğurlanacaklar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.