Kocaeli Haber

TFF İle Görüşmeler Olumlu Sonuçlandı

TFF İle Görüşmeler Olumlu Sonuçlandı

Kocaelispor, iç saha maçlarının Pazar günü oynanması için TFF’ye bir teklif götürmüştü. İlk yarı onaylanmayan karar, ikinci yarı hayata geçirildi. Müjdeli haberi Kocaelispor Yönetimi yazılı bir basın açıklaması yaparak duyurdu.

İşte o açıklama;

Türkiye Futbol Federasyonu’na 05.06.2018 tarihinde yapmış olduğumuz başvuruyla, 2018-2019 sezonunda iç sahada oynayacak olduğumuz tüm müsabakaları Pazar günü oynama talebimizi iletmiştik. Ancak; TFF, ilimizdeki tüm profesyonel takımlara eşit sayıda Cumartesi maçı oynatma prensibi nedeniyle ilk yarı maç planlamalarında bu talebimizi dikkate almamıştı. Açıklanan program nedeniyle maç günü değişikliği ancak rakip takımın da kabul etmesi şartına bağlı kalıyordu ve bu nedenle Cumartesi günleri de maç oynamak zorunda kaldık.

Sezon içerisinde, bu soruna çözüm bulma arayışlarımıza devam ettik. TFF yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde; 2.yarı maç programı yayınlanmadan önce, İl Spor Güvenlik Kurulu’nun “ilimizde oynanacak tüm profesyonel maçların Pazar günü aynı saatte oynanmasında emniyet yönünden sakınca bulunmamaktadır” şeklinde karar alması halinde, bu talebimizin olumlu karşılanabileceği tarafımıza ifade edilmiştir.

Bunun üzerine Kulübümüz, 18.12.2018 tarihinde Kocaeli İl Spor Güvenlik Kurulu’na bu taleple başvurmuş ve Kurul 19.12.2018 tarihinde olağanüstü toplanarak “ilimizde tüm profesyonel takımlarının müsabakalarının aynı gün ve saatlerde (PAZAR) oynanmasında Emniyet açısından herhangi bir engel bulunmadığının Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirilmesine” karar vermiştir.

İl Spor Güvenlik Kararı’nın TFF’ye bildirilmesi üzerine, bugün TFF tarafından yayınlanan 2. Yarı programında yer alan iç saha maçlarımız PAZAR günü oynanacaktır. (25. Haftada hafta içerisinde oynanması gereken Serik Belediyespor maçı Çarşamba günü ve 3. Lig Play Off maçları nedeniyle son hafta tümü Cumartesi günü oynanacak olan 34.Hafta 1461 Trabzon maçı Cumartesi günü istisna)
http://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/LIGLER/2018-2019/2-3Lig/3Grup.pdf

Kocaelispor Kulübü menfaatleri doğrultusunda karar alan Kocaeli İl Spor Güvenlik Kurulu’na, Kurulu başvurumuz üzerine derhal toplayan Kocaeli Valiliği’ne ve olumlu görüş bildiren Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne tüm taraftarlarımız adına teşekkür eder, saygılar sunarız.

KOCAELİSPOR KULÜBÜ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ