Kocaeli Haber

TARİHİ DE HADDİNİ DE BİLMELİ İNSAN !

Serhat Yılmaz

Serhat Yılmaz

Eski AK Parti MKYK üyesi Ayhan Oğan denen zat geçtiğimiz günlerde öyle bir saçmaladı ki sormayın yalakalık yapacağım yeni dönemde kendime yer bulacağım umuduyla öyle bir saçmaladı ki öyle böyle değil !

Sanırım o günün öncesinde gece üzeri açık uyuya kalmış ee bir yerleri üşüyünce de halk deyimi insan motoru bozuyor bu motoru bozmakla kalmayıp contalarıda yakmış ne yazık ki !

Bu zatı yakın tarihte televizyon programlarında sürekli boy gösterirken görüyorsunuzdur itici gıcık bir tipi var zaten hem devamlı bir kavga görüntüsü halinde. Ee efendim insanın sesi sadece haklı olunca gür çıkmaz bununki  cahillikten de gür çıkar durumda.Ama bu zamana kadar ki tüm saçmalıklarını zirveye taşıyarak kendi alanında bir rekor kırdı nemi yaptı ee malumunuz üzere ağzından öyle bir bakla çıkardı ki kendine güç bulacağını zannederken lap diye kendisine tekrar geri yutturdular. Ne söylemişti peki bu zat “Yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu da Erdoğan’dır.” Bu saçmalığa ilk tepki kendi partisinden geldi.Ben açıkcası duyunca gülerek şöyle düşündüm dedim bu herif fetöyle resimleri çıkınca kendini aklamak adına ve yalakalıkta zirve yapmak suretiyle herhâlde bir yerlerden koltuk bekliyor, bir yağdanlık yapayım öyle bir laf söyleyeyim ki yağdanlıkta da sınırları aşayım dedi ama yemedi plan tutmadı !

Çünkü bu söylem Sn. Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi fetönün kirli düşünce yapısına ait kirli bir ağızdan çıkan söylemdi.En başta bu çirkin söyleme Başbakan başta olmak üzere tüm bakan ve milletvekillerinden sert bir tepki gelince zat eminim yaptığı yalakalığın koltuk beklentisininde önünü tıkadığını görmüş oldu. Tüm bu saçmalıkları o küçücük beyni ile yaparken şanlı tarihten bir haber 15 Temmuz ruhundan bir haber gözden kaçırdığı bir gerçek vardı o gerçekte Türk Milletinin kurmuş olduğu son devletinin adının Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve kurucusunun da Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olduğu gerçeği idi.

15 Temmuz ile birlikte yeniden gördük ki bu milletin kararlılığı nettir bu devletten sonrası yoktur vede olmayacaktır. Dolayısıyla yalakalık yaparken yağdanlıkta sınırları aşmayacaksınız evvela şanlı tarihi ve haddinizi bilerek yaşayacak vede konuşacaksınız.Sanırım bundan böyle Ayhan Oğan ve benzeri tipler televizyon ekranlarına çıkıp konuşturulmayacaktır.O ekranların karşısında bulunan milyonlar tarafından izleniyor olması oraya çıkan herkeste her şeyden önce söylemlerin seçilerek ve haddi bilerek yapılmasını gerektirir.Haddini bilmeyen yağdanlıkların sırf yalakalık yapacağım diye bu ülkede tartışma çıkarmaya hakkı yoktur. İnşallah bundan böyle bu tür söylemler ile ne televizyonlar da nede sokakta karşılaşılmaz ve bu hadsizlikten ders çıkartarak Ayhan Oğan’a ve o zihniyettekilere ekran yüzü gösterilmez.

 

 

 

Sevgi, saygı ve hoşgörü ile kalın sağlıcakla…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.