Kocaeli Haber

Soruşturma Başlatıldı

Soruşturma Başlatıldı

Yeni Malatyaspor – Başakşehir maçında yardımcısı Yusuf Bozdoğan ile yaşadığı diyalog nedeniyle hakkında rapor tutulan ve PFDK’ya sevk edilen Fırat Aydınus’la ilgili TFF de harekete geçti. Aydınus’un maç esnasında yardımcısına küfür ettiği iddia ediliyor. Fırat Aydınus’un küfürlerine maruz kalan Yusuf Bozdoğan ise konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor.

Evkur Yeni Malatya – Medipol Başakşehir maçında Fırat Aydınus ve yardımcısı Yusuf Bozdoğan arasında yaşandığı belirtilen kavga ile ilgili TFF soruşturma başlattı.

Maçtan sonra Aydınus ve Bozdoğan’ın soyunma odasında kavga ettiği ve Aydınus’un, yardımcısına “O bayrağı…..” diye küfür ettiği belirtildi.Ses ve gürültü artınca maçın temsilcilerinden Cenk Altun’un durumu federasyona ilettiği kaydedildi.

Aydınus’un da bu defa kendisini şikâyet eden temsilci ile tartıştığı, Altun’un da bunun üzerine TFF Başkanı Hüsnü Güreli’yi arayarak olayı anlattığı bildirildi.

Güreli yaşananlarla ilgili rapor isterken, büyük skandal nedeniyle MHK soruşturma başlattı.Gözlemci konuyla ilgili hiçbir şey yazmazken, küfür için VAR kayıtlarına da bakılacak.Yardımcı hakem Yusuf Bozdoğan’ın da, kendisine küfür eden Aydınus’u mahkemeye vereceği ifade edildi.

PFDK’ya Sevk Edildi

Federasyon yaşanan bu olay sonrasında Fırat Aydınus’u PFDK’ya sevk etti. Eğer Aydınus’un alacağı ceza üç ayı geçerse, Aydınus’un hakemlik hayatı sona erecek.

TFF’nin Sitesinden Yapılan Açıklama Şöyle:

“10- TFF’ye tescilli Hakem FIRAT AYDINUS’un 03.03.2019 tarihli Evkur Yeni Malatyaspor – Medipol Başakşehir FK müsabakası içinde ve sonrasında futbolcamiasını küçük düşürecek tutum ve davranışlar sergilemesi suretiyle “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Merkez Hakem Kurulu Talimatının 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak pfdk’ya sevkine karar verilmiştir.

11- TFF’ye tescilli Hakem YUSUF BOZDOĞAN’ın 03.03.2019 tarihli Evkur Yeni Malatyaspor – Medipol Başakşehir FK müsabakası içinde ve sonrasında futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışlar sergilemesi suretiyle “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Merkez Hakem Kurulu Talimatının 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.