Kocaeli Haber

Sandıklara Sahip Çıkalım

Enver Everdi

Enver Everdi

Ülkemiz iki gün sonra önemli bir seçime gidiyor. Seçimlerle ilgili herkesin belli kanaatleri, tahminleri ve üfürmeleri mevcut.

Öncelikle net bir şekilde şunu ortaya koymak gerekir. Kanunlar çerçevesinde seçime giren her partiye atılan oy değerlidir. Kimseyi oy tercihinden dolayı ötekileştirmek, aşağılamak  ve vatanseverliğini sorgulamak doğru yaklaşımlar değildir. Bu yaklaşım tarzını benimseyen her kim olursa olsun hata yaptığını er geç anlayacaktır.

20 yıldır seçimlerle ilgili kamuoyu kanaatlerini ve vatandaşın seçimde kullanacağı oy tercihlerini araştırmaktayım. Allaha şükürler olsun bugüne kadar yaptığımız çalışmalar da yanılmadık.  Rabbim bundan sonra da yanıltmasın. Evet muhalefette bir rüzgar esiyor gibi görünüyor. Bir şeyin altını çizmekte yarar görüyorum muhalefette esen bu rüzgar her seçim öncesi esiyor. Her seçim öncesi bu sefer tamam, gönderdik, devirdik, indirdik ve kurtulduk söylemleri havada uçuşuyor. Kimi kimden kurtarıyorsunuz bugün her ne olursa olsun Ak Parti’ye oy veren milyonlar var. Bu insanlar sizin düşündüğünüz gibi bu partiden nemalandıkları için veya hayatları çok rahat olduğu için değil belki büyük çoğunluğu sizlerden çok daha kötü durumda olduğu halde şu an ülkemiz için hayırlı olan tercihin bu olduğunu düşündüğü için oy vermekte. Sizler bugün her gün cumaya giderek  dualarla oy istediğiniz bu insanları 24 Haziran akşamı  yaptıkları tercihlerden dolayı

  • Bidon Kafalı
  • Göbeğini kaşıyan adam
  • Makarnacı
  • Cahil

Diyerek yakışıksız, mesnetsiz ve çirkin ithamlarınıza devam edeceksiniz. Ne yapalım bu insanlar buna layık hak ediyorlar diyeceksiniz. Unutmayın bu ülkede hep beraber yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz.

16 Nisan referandumuna hayır diyenler bugün o referandumun getirdikleri ile seçimi kazanma umudu içerisindeler. Bu bağlamda herkesin neye ve neden karşı çıktığını ciddi şekilde sorgulaması gerekir. Yeni sistemde 50 artı 1 alan bu ülkenin Başkanıdır. Demokrasiler de 50+1 ciddi bir oy demektir. Dolaysıyla bunun üstünde oranlar genelde dikta rejimlerinde görülür. Gönül ister daha çok oyla başkan seçilsin ama 50+1 i kim alırsa büyük iş yapmıştır. Seçimden sonra az çok tartışması yerine ülkeyi daha iyiye ve güzele götürme tartışmaları yapılmalıdır. Ak Parti ve Erdoğan özelinde seçim sonucu ne olursa olsun halkın değişim isteği zirve yapmıştır. Beklentim parti kadrolarında ve yönetim de ciddi değişiklikler olacağıdır. Bu beklenti artık gerçekleşmesi zorunlu bir hal almıştır.

Seçim Güvenliği

Ysk’nın açıkladığı verilere göre Türkiye genelinde 167.340 sandıkta oy kullanılacak. Bugün buradan çağrı da bulunuyorum sandıklara sahip çıkın.

Milyonlarca oy alan partiler için 167.340 kişiyi sandıklarda görevlendirmek zor olmasa gerek. Evet sandıklara sahip çıkın seçim sonucunda zaten alamadığınız oyları almışsınız da sandıktan başka sonuç çıkmış havaları estirmeyin. Aldığınız sandık sonuçları üzerinden belge ve bilgiyle konuşun klasik ve kolaycılığı bırakın.

Kocaelispor ve Siyaset

Kocaelispor bu şehirde yaşayan herkesin ortak paydası ve siyaset üstü bir kurumdur. Kocaelispor’a gönül vermiş herkesin siyasi tercihleri farklıdır. Hangi partiye oy attıkları taraftarın bireysel tercihidir. Kurum olarak da Kocaelispor’un siyasi bir kimliği yoktur ve olamaz. Çünkü bu camia bir partiye indirgenemeyecek kadar büyük bir camiadır. Bunları ifade ettikten sonra Hodri Meydan Başkanı Enver Güler şehrimizde yapılan partilerin mitinglerine katılmış ve gelen her lidere Kocaelispor atkısı hediye etmiştir. Bunu bir taraf olarak değil Kocaelispor için yapmıştır. Bu kızılacak yadırganacak bir durum değildir. Sonuç olarak taraftarlar içinde her partiden kardeşlerimiz ve büyüklerimiz bulunmaktadır. Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’a atkıyı ulaştıramamışlardır. Burada yanlış yapan Enver Güler değil atkıyı cumhurbaşkanına ulaştırmayanlardır. Kaldı ki cumhurbaşkanı liderler için de futbola en yakın olanıdır. Ve Kocaelispor’un durumunu da bilmektedir. Seçim sonucu her ne olursa olsun bireysel ve siyasi çıkarlarını değil Kocaelispor’u hak ettiği yere gelmesi için mücadele verenlerin kazanacağı tartışılmaz bir gerçektir. Bu çerçeve de Kocaelispor’u kimse siyasi bir kimliğe oturtmaya çalışmasın Kev’de yaşananlar ortadadır. Bunu yapanların siyasi kimliği de bellidir. İster muhalefet olsun isterse iktidar olsun kim Kocaelispor’u engellemeye çalışırsa bu renklere gönül verenler bunu unutmayacaktır.

Huzur içinde güzel bir seçim olması dileğiyle görelim mevlam ne eyler ne eylerse güzel eyler.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Kazanan Cengiz Çakar - 19 Aralık 2018
Erkeksen Çık Karşıma - 2 Şubat 2018
Muhteşem Cuma - 25 Kasım 2017
İYİ,KÖTÜ,ÇİRKİN - 11 Kasım 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.