Kocaeli Haber

O İşyerinin Sahibi Konuştu

O İşyerinin Sahibi Konuştu

İzmit’te bu sabah saatlerinde Kızılay İş Hanı’nda kafe işleten Cevdet Sert gözaltına alındı. Kafesine riskli yapı gerekçesiyle tahliye için gelen memurlar ile tartışan ve kendisine hiçbir belge gösterilmediğini iddia eden Sert gazetemize açıklamalarda bulundu.

İşletmesiyle ilgili henüz netleşen bir yıkım veya riskli yapı kararı olmadığını söyleyen Sert, İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün tahliye yazısı gönderdiğini fakat normal şartlarda riskli yapılarda içeride kiracının olması durumunda 60 günden az olmamak kaydıyla işletme sahibine boşaltma süresi tanınması gerektiğini ve kendisine böyle bir sürenin tanınmadığını belirtti.

“Fen İşleri mahkeme kararı göstermeden iş yerimi tahliye etmek istiyor. Yıkım kararı yok riskli yapı kararı yok ben hakkımı savunuyorum. Ellerinde iş merkezinin yıkım veya tahliye kararı yok. Bu binaya riskli diye rapor çıktı fakat İdari mahkemeye itirazda bulundum. İdari mahkeme bilir kişi görevlendirdi. Kararlara güvenemediler. Yapılan incelemeler de “Daha önce yapı güç tarafından alınan riskli yapı analizleri ve karotlarının 1. İdare Mahkemesi tarafından görevlendirilen bilirkişi tarafından yapılan analizlerde ise ilk alınan raporlarla kıyaslandığında %75-80 farklılıklar oluşmaktadır ve yapı ve kentsel analizleriyle uyuşmamaktadır” sonucuna varıldı. Bu ayın 28’inde 1. İdare mahkemesinde yapının yıkılması gerekir mi gerekmez mi diye duruşmamız var. Henüz hiçbir karar çıkmış değil.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.