Kocaeli Haber

MHP GÖLCÜK’TEKİ İSTİFALARDA TEK SORUN SAYIMI !

Serhat Yılmaz

Serhat Yılmaz

Geçtiğimiz gün Milliyetçi Hareket Partisi Gölcük ilçe teşkilatına üye olan ve partiye uzun yıllar hizmet etmiş, ÜLKÜCÜ CAMİA adına kent siyasetinde etkin bir role sahip isimlerinde aralarında bulunduğu epeyce sayıda partili ,partide deprem etkisi yapan ve ülke genelinde büyük ses getiren bir TOPLU İSTİFA eyleminde bulunmuştu.

Ve bizlerde bu eyleme tanık olmuştuk, sanırım bu hadiseyi duymayanınız kalmamıştır. Şimdi buraya kadar her şey normal yani partililer burada partiye üye olmak kadar doğal olan istifa etme haklarını kullanmış ,mevcut parti politikalarını beğenmediklerini ve bu gidişatın kendilerinin partiye olan inancını yok ettiğini ifade etmek suretiyle bundan sonraki süreçte yola kendileri ve ülke adına yeni bir soluk olacağına inandıkları yeni bir parti ile siyasete devam etme kararı almışlardır.

Peki ya MHP‘deki bu TOPLU İSTİFA sonrası neler oldu, neler yaşandı, neler söylendi.? Hadi şimdi bu durumu değerlendirelim ve süreç nasıl devam etti yaşanan bu durumu kim nasıl değerlendirdi hepbirlikte ele alalım ! Basında geniş yer alan 410 kişilik istifa haberinin ardından MHP il Başkanı Sn. Aydın ÜNLÜ durumu fazla önemsemeyerek umursamaz bir tavırla ben dahil hepimiz istifa etsek sayı 410 olmaz yorumu ile istifa edenlerin ardından kalan sağlar bizimdir mantığı ile gayet rahat bir tutum sergiledi.

Gölcük İlçe Başkanı Sn. Bilal ÇAKIR ise durumu sayısal açıdan değerlendirerek sayı 410 değil bize ulaşan istifa 20 kişiden ibarettir diye açıklamada bulundu. Genel Merkez tarafında ise konu hakkında henüz bir açıklama olmadı.

Şimdi burada ki dikkat edilmesi gereken hususlar bana göre çok daha başka! Yani gerçekleşen bu TOPLU İSTİFA eylemi istifa eden isimlere bakıldığı vakit ne görmezden gelinecek kadar basit, ne kaale alınmayacak kadar önemsiz ne sayısal bazda hesap yapılacak kadar küçük bir eylem değildir.

Her bir ismin Partide bir ağırlığa sahip olduğu ve ÜLKÜCÜ CAMİA‘ya hizmet etmiş, bu yolda bedel ödemiş birbirinde önemli isimler olması dikkatlerden kaçmamalıdır.

Bana göre ,burada yaşanan olayı analiz etmek adına önemli olan husus durumu kişi sayısı üzerinden hesap yaparak yada görmezden gelip hafife alarak yorumlamak yerine neredeyse Partinin Gölcükte Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen sembol ismi olan Adnan ÖZDERE yine örnek verecek olursak Musahan UĞURSU,Bekir ÇANAKÇI,Halit MOTOR,Servet ÇAPA,Çetin KOCATÜRK,Semih TAYFUR,Muharrem ODABAŞ gibi partide ve ülkücü camiada sevilen ve kuvvetli isimlerden oluşan grubun NEDEN İSTİFA ETMEYİ tercih ettiğini araştırarak parti içi öz eleştiri yapmak suretiyle durumu değerlendirmeli ve yarın yaşanması olası diğer istifa eylemlerinin önünü kapatmayı hedeflemiş olmaktır. Yaşanacak gelişmeleri ve alınan tedbirleri hep birlikte izleyip göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.