Hürriyet'i Bi Salın Boolum

Ah İzmit, kaderi değişmeyen İzmit. Başkandan yana gülemeyen İzmit. Seçim sürecinden beri yaşayarak öğrendiğimiz ve artık tartışılmaz bir durum olan Başkan hanımın siniri. Gözü kararıyor mu desem, kendini kaybediyor mu desem bilemedim. İzmit meclisinde son yaşanan olaylar. Aslında Fatma Başkan yerden göğe kadar haklı. Ak Parti son seçimde İzmit’i kaybetmek için elinden geleni yaptı. Görünen o ki geri kazanmaya da hiç niyeti yok.

Ne Olacak Meclisin Hali

Her meclis toplantısında sudan sebeplerle meclis karışıyor. İki taraf için diyeceğim ama tam olarak öyle değil. Tartışma, kavga AK Partililer ile Hürriyet arasında yaşanıyor. CHP'li meclis üyelerinin dahil olduğunu söyleyemem. İyiki de dahil olmuyorlar. AK Parti'nin sadece seçimde değil, meclis üyesi seçiminde de ciddi hatalar yaptığını önümüzdeki günlerde daha iyi anlayacağız.

Kabak Tadı Verdi

Artık kim haklı, kim haksız tartışmasından öte söylenebilecek tek şey, kabak tadı verdiği. Yapmayın, seçimin üstünden 1 yıl geçmiş. Her meclis aynı şekilde. Böyle devam edeceğini kim düşünüyorsa olmaz. Bu kısır çekişmenin kimseye, özellikle de İzmit halkına hiçbir faydası yok. Başkana tavsiyem daha sakin olmasıdır. Mafya babası gibi sürekli racon keserek İzmit’i yönetemezsiniz. AK Parti meclis üyeleri de sürekli artık muhalefet oldukları tek yer olan İzmit’te daha iyi ve şehrin hayrına bir muhalefet anlayışını ivedilikle benimsemeleri gerekiyor.

Sallıyorum sağa sola bol keseden zor değil

Engin Özkoç yaptığı hakaretler ile tarihe geçmiştir. Son günlerde CHP tarafında bu yükselişin altında bir şeyler beklemek hiç de komplo teorisi olmaz. Ülkenin Cumhurbaşkanına her ne olursa olsun bu sözleri sarf etmek, akıl ve izanla açıklanabilecek bir durum değildir. Hakareti meşrulaştırmaya çalışmak, üstelik bunu milletvekili eliyle yapmak ve bu yapılanın sonuçları olacağını bile bile yapmak. Her kim olursa olsun istemediği, beğenmediği şeye küfretmek, hakaret etmek gibi bir yolu seçmemelidir. Bu önü alınamaz ve faydasız yolu kimse çeşitli gerekçelerle, 'ama'lar ile haklı hale getirmeye çalışmasın. Engin Özkoç’a tek söyleyebileceğim kötü söz sahibine aittir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Enver Everdi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 10118736


Varnish cache server