Tehdit Var Yersen

Kocaeli basını kavgasını iş adamları üzerinden yürütmeye devam ediyor. Bunun son örneğini Jolly Joker olayında da yaşıyoruz. Bir işletmenin ruhsat talebini çorba çeşmelerinden şarap akıtmaya götürenleri mi ararsınız. Mahalleleri top yekün içki ile dolacağını söyleyenleri mi ararsınız. Kısaca doğruyu değil de kim işine ne geliyorsa onu konuşuyor.

Sürekli küfür ettiği Ak Parti ve meclis üyelerine güzelleme yapıp istediğini almaya çalışanları mı ararsınız. Arkadaş bir mekan ruhsat başvurusunda bulunmuş. Yaparsınız denetimi kurallara uyuyorsa verirsiniz ruhsatını, geçmiş dönemde yapılan keyfi uygulamalar hepimizin malumu. Sonuçta yapılan keyfi uygulamalar İzmit’te seçim kaybettirdi. Yeni dönem de aynı hataların yapılması ve halka yanlış algılarla herşeyi engelleyen bir görüntü verilmesi doğru değil.

Öncelikle şunu belirtmek de fayda var yasaklama ile zorluk çıkartma ile bir yere varılamaz. İzmit’ten her gün insanlar İstanbul’a böyle mekanlara gidiyor. Siz ruhsat verseniz de vermesiniz de insanlar buna ulaşmanın bir yolunu buluyor. Kaldı ki birçok ilde açılan ve başarıya ulaşan Jolly Joker İzmit’e kaybettirmez kazandırır. Sonuçta insanların gelen misafirlerini ağırlayacağı götürebileceği bir mekan olur. Hem de pek çok İzmitli İstanbul’a gitmekten kurtulur. Sonuçta İzmit’te ilk defa böyle bir ruhsat verilecek muamelesi yapmak yanlış. Gazeteciler dahil herkesin bu konuyu suiistimal etmesi  ve buradan kendince rantlar elde etmeye çalışması ve şehri düşünmemesi akıl almaz. Öncelikle insanlar yatırım yapıyor. Ülkemiz de kriz ortamı varken böyle bir işe kalkışan ve şehre güzel bir mekan kazandırmak için uğraşanlara anlamsız ve kişiye özel zorluklar çıkartmak doğru değil. Yetkili kurumların denetiminde mekanların olması şehir için daha faydalı diyorum. Belediyeler de bu işi düzgün herkes için aynı işleyen kurallara bağlar iseler böyle anlamsız ve gündemi boş yere meşgul eden tartışmalardan kurtulmuş oluruz. Hiçbir yatırımcı da bu boşluğu fırsata çeviren sözde gazetecilerle uğraşmak zorunda kalmaz. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın yaşanabilir bir kent için yola çıktığını her seferinde dile getiriyor. Sonuçta yaşanabilen tüm şehirler de böyle mekanlar var.

Duayen gazetecimiz Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı aklınca üstü kapalı tehdit etmiş. Kaybedecek bir şeyim yok diyerek de gözdağı vermiş. Kocaeli’ye tek bir tavsiyem var. Okumayın,okutmayın WhatsApp'tan ben dahil yazılarını kimseye göndermeyin. Kim ne der bilmiyorum ama şahsım olarak ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın diyorum. Hem Kocaeli’nin hem memleketin çok ciddi meseleleri varken senle uğraşamam.

Yazdım gitti. Selamlar

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Enver Everdi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.