Ayıp Değil mi Başkanlar?

İzmit Belediyesi’nde son seçimlerde önemli bir değişiklik yaşanmış ve Fatma Kaplan Hürriyet Kocaeli’de surda önemli bir gedik açarak Chp’den İzmit Belediye Başkanı seçilmişti. Seçimlerde ve seçimlerden sonra birçok Ak Partili ile tartışma yaşayan Hürriyet bunları lehine çevirmeyi hep başardı. Son dönemde benim dikkatimi çeken konu ise Hürriyet Ak Partililere karşı tek tabanca.

Demem o ki Ak Parti de Hürriyet’e laf söyleyenlerin sayısı her geçen gün artarak devam ediyor. İl başkanı, ilçe başkanı, meclis üyesi, milletvekili ,eski başkanlar, eski meclis üyeleri yani anlayacağınız Ak Parti’de bir çaycı kaldı. Buna karşın diğer tarafta Chp’de kimse topa girmiyor. Oyuna dahil olmuyor konuşmuyor. Zaten İl başkanı ortada yok. Kimin olacağı da meçhul. Arasıra ilçe başkanından ses geliyor o kadar. Bu durum Hürriyet’in isteği doğrultusunda mı oluyor yoksa Chp İzmit’te Hürriyet’i yalnız mı bırakıyor bunu zaman gösterecek. Ancak Ak Partililerin böyle top yekün yeni seçilmiş hemde kadın bir belediye başkanın üstüne gitmeleri pek hoş olmuyor benden söylemesi.

Ayıp Değil mi Başkanlar?

Kocaeli’de yerel seçimlerde Ak Parti’de 11 Belediye Başkanı yeniden aday gösterilmemişti. Yeniden aday gösterilmeyen başkanlar seçim döneminde pek de varlık göstermediler. Ülkemiz de ve Ak Parti ile ilgili pek çok konuda suskunluğu tercih ettiler. Hatta bazı başkanlara haklarındaki ithamlarla ilgili cevap ver dememize rağmen ağızların bıçak açmadı. Ancak bu suskunluk bir anda bazıları hariç dün bozuldu. Bir anda aslan kesildiler açıklama üstüne açıklama yaptılar. Vay benim borcum bu kadar değil. Vay ben kasada para bıraktım. Vay şöyle yaptım vay böyle yaptım. Ayıp oluyor başkanlarsizin konuşmanız için illa meselenin size dokunması mı lazım. Size hırsızlar belediyeleri batırmışlar denildiğinde bile böyle tepkiler vermeyip şimdi bu açıklamalar nedir? Kimse kusura bakmasın Ak Parti de gelenek haline geldiği için yarın öbür gün bu başkanlar başka bir başkanlık koltuğuna oturur aman aramızı iyi tutalım demeyeceğim. Buradan tekrar ediyorum ayıptır. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakından bu konu hakkında bir açıklama bekliyoruz. Sonuçta belediyelerin resmi borçları belli bunu kayıkçı kavgasına çevirmenin ve gereksiz tartışmanın anlamı yok. Bütün belediyelerin borcunu açıklayın eski başkanları boş yere yormayın.

Yazdım gitti okumanız okutmanız umuduyla selamlar

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Enver Everdi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Kocaelispor Bu Sezonu Nasıl Tamamlar?