Başbakandan Kurtuluyoruz?

Referanduma sayılı günler kala akıl almaz işler olmaya , olanca hızıyla devam ediyor. Çok nazik kimseyi kırmadan çok naif bir hayır kampanyası yürütülüyor, yersen…

Evet için tüm devlet imkanlarının kullanıldığını iddia edenler bir taraftan kaynağı belli olmayan imkanlar ile hayır kampanyasını yürütüyorlar. Meral Akşener il il geziyor, hangi bütçeyle, kimin parasıyla?

Metin Feyzioğlu geziyor, kimin parasıyla?

Bu sorulara cevap bekliyoruz…

Her şeyden önemlisi bugün sizlere anlatmak istediğim, Evetçiler nedenini bilmiyormuş!!!

Size çok kısa ve net açıklıyorum. Cumhurbaşkanı ve Başbakan kavgalarını bu millet Erdoğan ile görmedi. Hatta son 15 yılda Erdoğan bu kadar güçlü olmasa ülke bir çok kez krize girebilirdi. Bir taraftan çıkıp Binali Yıldırım'a kukla diyeceksin gereksiz diyeceksin, diğer taraftan gel bu işi çözelim.

Cumhurbaşkanını halk seçtiğinden beri bu sistemde bir sıkıntı var dediğimizde hiç bir adım atmayacaksınız. Sonra da evetçilerin nedeni var. Mevcut durumun iki çözümü var, ya halka verdiğiniz cumhurbaşkanını seçme yetkisini geri alacaksınız ya da bu sistemi değiştireceksiniz. Erdoğan yine ülkenin hayrına çözülmesi gereken bir konuda risk aldı.

Hem de en yakın çalışma arkadaşlarının partideki kaçak dövüşen herkese rağmen.

Başbakandan kurtulmak ve gereksiz ikiliği ortadan kaldırmak için evet diyoruz. Başka da sebep aramıyoruz. Son bir hususu da sizlerle paylaşmak isterim.

Senden Hayır isteyenler!

Dün sana makarnacı, cahil, göbeğini kaşıyan diyenlerdir. Senin, uğruna mücadele ettiğin adamı indirmek için senden oy isteyenlere ve bu süreçte sana şirinlik yapanlara inanma kardeşim!

Kimse kusura bakmasın, kendi oyumla kendi Reisimi indirtmem!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Gölge Adam - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Zülküf -

;))) tam bir yeni moda gaztecilik örneyi tebrikler basın tarafsız ve gerçek haberlerden sorumludur diye biliyoduk ama sende haklısın gardaşım taraf olmayıncaz bertaraf oluyosun artık;))(((

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Mart 12:00
01

Necdet UZAR -

Öyle karanlıkların arkasına saklanarak konuşmakla olmuyor maalesef bu işler. Değindiğiniz konular tamda karanlıklarda akan derin ve siyah renkli sular gibi. Kimse bu suyu dezenfekte edip berraklaştırmaya çalışmıyor. Belki de tüm detayları konuşmak kimsenin işine gelmiyor.
Mesela hayır kampanyası yürütenleri sorguladığımızdan daha çok evet kampanyası yürütenleri sorgulamalı değil miyiz? Hayır kampanyası yürütenlerin devlet desteği almadığı ne kadar belli ise evet kampanyasında kullanılan maddi imkanlarda tüyü bitmedik yetimlerin, yoksulların, hülasa tüm seksen milyonun hakkı olduğu kesin.
Gerçekten hizmet peşinde koşanın hiç bir bahanesi yoktur. Çünkü o hizmet için vardır ve hizmet yolunda karşısına çıkan engelleri şikayet etmeden ve kimseye hissettirmeden aşmasını bilir. Ta ki sırtından bıçak yiyene kadar.
Amacı gerçekten hizmet olanın sistem değişikliğine ihtiyacı da yoktur. “Sistem değişecek ülke uçacak” derken yıldır iki başlılığı Erdoğan sayesinde görmediysek neden uçamadık? Demek hala yerlerde sürünüyoruz değil mi? Milletin parası ile duble yol ve iki köprü yapıp, betonlaşmayı ve parayı betona yada toprağa gömmeyi erdemli bir hizmet saymak sanırım Uganda’ dan ithal olsa gerek.
Evet demenin makul sebebine “başbakana ve gereksiz ikilikten kurtulmaya” indirgemeniz de ayrıca üniversitelerde incelenmesi gereken bir konu.
Hayır diyenlere bakıyorum da “kendilerine makarnacı, cahil ve göbeğini kaşıyan” diyenlerin etkisinden çok ülkenin 15 yıl süresince iç ve dış siyasette, betona ve faize dayalı ekonomisinde geldiği olumsuz noktanın etkisi ile hareket ediyorlar. Yani öyle sizin dediğiniz gibi “Reisimi indirtmem” gibi hamasi ve mesnetsiz söylemlerle hareket etmiyorlar.
Belki taraftar ve tezahürat psikolojisinden kurtulmuş olabilseydiniz ve azcık hayırcıları dinleseydiniz ülke olarak orta sahadan yediğimiz ve farkında olmadığımız golleri görebilirdiniz.
Siz Reisi yedirmemeye uğraşırken bizde acizane Ülkemizi yedirmemeye uğraşıyoruz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Mart 12:00

Anket SAYIN OKUYUCUMUZ HABERİ DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?