Bu Ayrımı Kabul Etmiyorum

Bugün Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy kentimizin gazetecileri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Kendi adıma verimli güzel bir toplantı olduğu kanaatindeyim. Sayın Valimiz derdi olan görev yaptığı süre içerisinde şehrine hizmet etmek isteyen, kentin sorunlarını önemseyen ve çözüm üretmek için çaba harcayan bir isim. Bu açıdan Kocaeli için büyük bir şans. Geldim oturayım gideyim gibi derdi yok. Toplantıda bize düşenleri kendisine ilettik bundan sonra nasıl bir yol izleneceğine kendileri karar verecektir. En başta bana tahammül gösterdiği ve dinleme zahmetinde bulunduğu için Valimize ve Valilik çalışanlarına teşekkür ederim. Özellikle böyle zor bir toplantıyı organize eden İl Basın ve Halkla İlişkiler MüdürüBirsel KAVCI’ya teşekkür ediyorum.

Şahsım olarak resepsiyonlara, basın toplantılarına, mitinglere vb. yerlere katılmak oralarda olmak gibi bir derdim yok. Sayın Valimize de açıkça belirttim internet gazetesi ve basılı gazete ayrımına karşıyım. Bu ayrımın doğru olmadığını ve bunun valilik eliyle resmileştirilmesini doğru bulmuyorum. Valimiz de haklı olarak bu işin kolay olmadığını ifade etti. Gerçekten kolay bir iş değil. Ancak bir ayrım yapılacaksa internet gazetesi ve basılı gazete diye değil işini yapan ve yapmayan gazeteler şeklinde sınıflandırırsak daha doğru olacak inancındayım. Bu konuda Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve valilik çalışanlarına kolaylıklar diliyorum.

Gelelim bu ayrımı ortaya atan ve arkasında duran duayen gazetecimize;

İsmet Çiğit, çok değil birkaç ay önce bir basın toplantısında; “internet gazeteleri ile yazılı basını ayrı ayrı toplayın” dedi. Ve buna benzer kibirli, büyük laflar etti. Rabbim o kadar büyük ki geldiğimiz noktada duayen gazetecimiz kendi tabiri ile internet gazetesi bile olmayan bir yerde yazı yazmaya başladı. E duayen gazeteci şimdi alınmasın dediğin gazetelerden bile daha aşağı düştün artık senide senin talebin doğrultusunda o toplantılara almayacaklar bilgin olsun. Geçenlerde yazdığın ibret vesikası hala duruyor. Dünkü çocuk olarak sana diyorum ki bu ülkede aylardır yıllardır işsiz gezen evine ekmek zor götüren insanlar var. Emin ol Haziran maaşını alıp da 10 gün işsiz kalan sen kadar ağlamadılar küçülmediler. Yeni yazmaya başladığın internet gazetesi bile sayılmayacak yerde kendini konuşturmak ve reklam yapmak için rezil bir yazı daha yazmışsın. Murat Kekilli niye geliyormuş, afişlerini görmek zorunda mıymışız. “Murat Kekilli posteri yerine, göbek deliği üzerinde ki piercing’in de görüldüğü Aleyna Tilki posterleri asılmış olsaymış”

Ya senin Anadolu insanından bu korkun nefretin nedir? Sırf iğrenç yazı yazıp tepki çekerek yazım okunsun diye kaleme alınmış anlamsız bir köşe yazısı. Ayrıca o ‘insanın içini karartıyor’ dediğin ve dış görünüşüyle yargıladığın insan 1999 depremi sonrasında Kocaeli Halkına moral olsun diye en popüler döneminde Kocaeli’de bedava konser vermiş bir isim.

İşin üzücü tarafı sırf tepki alsın konuşayım diye böyle iğrenç bir yazı kaleme alıyorsun. Benimle aynı şeyleri düşünenler olacaktır. Rica ediyorum, yazıyı merak edip okuyarak prim kazandırmayın.

Buradan sana sesleniyorum en iğrenç yazıları da yazsan senin bu şehirde bir hükmün yok. Bir ederin yok. Hele hele bir karşılığın hiç yok. Toplasan, çarpsan, bölsen 3 kişisiniz ve Allah kınadığın hor gördüğün ne varsa başına gelmeden almayacak canını. Bunca yıl bir duruş sergileyemedin bari yaşlılığında güzel şeyler yap. Rabbim sen ve senin gibileri ıslah etsin. Son olarak bu şehirde sen ve senin gibilerine destek veren bize bizim çocuk diyenlerde şunu iyi bilsin ki sana değer verenin gözümüzde zerre kıymeti harbiyesi yok.

Yazdım gitti. Okumanız ve okutmanız umuduyla

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Enver Everdi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Kocaelispor Bu Sezonu Nasıl Tamamlar?