UYANDIR EY BAŞKAN, DOLAR UYKUSUNDAN UYANDIR!

Evet, “Dünya bu haldeyken uykuya vakit yok, Ey Dünya Liderleri!” diyerek uyandır,

Uyandır Ey Başkan, “Mazlumu savunmak en büyük şereftir!” diyerek zalimi gaflet uykusundan uyandır,

Düsturumuzda “Bir kefen dışında dünya malını biriktirmek yoktur!” diyerek kan emici bonkörleri uyandır,

Kitabımızda “Ey mutlak gerçeğe inanarak varlığa ve insanlığa güven vermeye çalışanlar, bilginlerin ve arınmışların çoğu halkın malvarlıklarını faydasız işlere harcayarak bilmeden Hakk’ın yolundan saptırırlar. İnsanlık ihtiyaçlarının gelir -gider aracı olan altın ve gümüşü bir kenara yığıp Hakk yolunda harcamaya engel olanlara acı bir azap ile müjdele!” düsturu vardır diyerek uyandır!

Düsturumuzda “Sadece kendi soframızdan, kendi gurubumuzdan, kendi partimizden, kendi şehrimizden, kendi ülkemizden, kendi milletimizden, kendi dilimizden ve kendi inancımızdan olana sahip çıkmak ve sadece bunlara liderlik yapmak yoktur!” diyerek uyandır!

Düsturumuzda “Allah Rasulu (s.a.v): Allah yolunda kim malını infak edecek? diye sorduğunda ya Ebubekir gibi tüm varlığını ya da Ömer gibi en az yarısını feda etmek vardır!” diyerek uyandır!

Düsturumuzda “Bilgin olmanın şahsiyetinde felaket tellallığına su taşımak değil bilakis zulüm filolarının yelkenlerini Hakk yoluna estirerek insanlık adaleti için uğraşanlara yardım etmek vardır!” diyerek uyandır!

Felsefimizde “Komşusu aç iken tok kalan bizden değildir, bir kefen dışında teb’amın ve benim tüm servetimizi mazlumlara bağışlamak vardır!” diyerek uyandır!

Dünya görüşümüzde “Ne sözden dönmek, ne yoldan, davadan dönmek ve ne de Hak’tan vazgeçmek vardır, aksine son nefesimize kadar insanlığa iyilik yolunda önderlik etmek vardır!” diyerek uyandır!

Demokrasimizde “Şer, kötülük ve şahsi menfaat üzerinde bir araya gelmek yoktur, bilakis benden olmayana da adalet ve kolaylık götürmek için tek dava uğruna yollara düşmek vardır!” diyerek uyandır!

Çalışma hayatımızda “Vazife başında uyumak yoktur, Hak sadece haklıya ulaşana dek gözleri geceleri de uykusuz bırakmak vardır!” diyerek uyandır!

Yaşantımızda “Lüks, şatafat ve malayani yoktur, yeryüzünde bir tek mazlum ve hak sahibi hakkını alana dek, bir kuru lokma ve bir yudum suya talim vardır!” diyerek uyandır!

“Dünyanın Hakk kalelerini sarmışsa faiz sarmaşıklı duvarlar,

Tüm insanlığa paylaşacak ümmetimin sıcacık sevgisi var!

Laf etsin, hakaret etsin takma! Nasıl bizi dağılmış sayar,

”Birleşik Milletler!” dedikleri beş dişli işlevsiz bir canavar?

Biz Kalu Beladan beridir biriz, hür yaşar, hür ölürüz!

Hangi çılgın imanımızı dolarla zincirleyecekmiş pek şaşarız,

Hakk’ın adına kükremiş ejder gibiyiz, saygımızla coşarız,

Aylan’ın patikleriyle, Ümran’ın bakışlarıyla karanlıktan aydınlığa,

Kim bilir belki bugün, belki de yarından tezi yok ama hep birlikte çıkarız!”

Diyerek uyandır!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Nurettin Yiğit - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket SAYIN OKUYUCUMUZ HABERİ DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?