Enver Everdi Köşe Yazısı

31 Mart seçimlerinde İzmit’te Nevzat Doğan dönemi sona erdi. Halkın teveccühü ve iradesi ile Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediye Başkanı seçildi. Seçimlerin ardından Hürriyet, İzmit Belediyesi ile ilgili birçok iddiayı gündeme getirdi. Fatma Hanım İzmit Belediyesi’ni yeni devralmıştır. Yeni Başkana zaman tanımak, ve yapacağı işleri gördükten sonra eleştirmek gerekir. Bu sebepledir ki Hürriyet ile ilgili 6 aydan önce eleştirmek hesap sormak vicdansızlık olur. Ben 6 ay bekleyeceğim.

Nevzat Doğan için aynı şeyleri söylemem mümkün değil. Yeni başkan, geçmiş dönem ile ilgili vahim iddialarda bulunuyor, inanırsınız inanmazsınız, içi boştur doludur bunlar tartışılır. Tartışılmayacak durum şudur; İddialar karşısında halkta oluşan olumsuz havayla ilgili cevap verilmeyişidir.

Sosyal medyayı ve basını Başkan olduğu dönemde etkin bir şekilde kullanan Nevzat Doğan iddialar karşısında neden sessiz kalmaktadır

Hürriyet’in hırsızlık, talan, yetim malını yemişler, belediyeyi arpalığa döndürmüşler gibi söylemlerine susarak cevap verilir mi?

Yine Ensar Vakfıve Tügva ile ilgili iddialar konusunda bu yerlerin vakıflara neden ve nasıl tahsis edildiğiyle ilgili söyleyecek sözü olmaz mı?

Nevzat Doğan’ın konuşması cevap vermesi için bir yerde makam mevki sahibi olması mı gerekiyor?

Tüm bu iddialarla birlikte tahliyelerin konuşulduğu, adeta İzmit’in yandığı bir ortamda bunlara cevap vermek yerine tatil fotoğrafları paylaşmak ne anlama geliyor? Sayın Nevzat Doğan’a sesleniyorum. Başkan olmadığınız için gazeteler size yer vermiyorsa bizim kapımız açık. Buyrun gelin. Vahim iddialara açıklık getirin. İzmit halkına cevap verin. Bu iddialar karşısında size oy vermekten başka suçu günahı olmayan insanları ve tüm kamuoyunu aydınlatın.

“Sefa Sirmen tarafından KYÖD ile 25 yıllık anlaşma yapıldı. Göreve geldiğimde burayı tahliye ettirmeye çalışmadım. Yetki aşımından bahsetmedi. Yapılan anlaşmayı devam ettirdim.”

Seçim boyunca yanınızda olan ve benzer işlem yapan Sefa Sirmen’e neden bunları söylemediniz?

Ortada bir suç varsa bununla ilgili savcılığa başvurdunuz mu? Bunları sorun Sayın Nevzat Doğan

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Enver Everdi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket SAYIN OKUYUCUMUZ HABERİ DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?