“Kimse Kocaelispor’dan Büyük Değil”

Cuma günü kongre var.

Tüm şehir olarak o sene bu sene olsun diye uğraştık, ama olmadı. Kocaelispor’un geleceğinin güzel ve başarılı olması için bence her şeyden önce şeffaf, hesap verebilen ve gizli işler yapmayan bir anlayışın hakim olması şart.

Gel gör ki şehrimizin duayen gazetecisi İsmet Çiğit bir yazı yazmış. Neresinden tutsan elinde kalıyor. Neymiş karışmadan duramamış. Kocaelispor’un iyiliğini istiyormuş. Buluşan isimlere bakın. Serhan Gürkan, Volkan Özön ve İsmet Çiğit. Çıkan sonuç Volkan Özön başkan seçilsin, sonra görevi Serhan Gürkan’a devretsin. Bu olmayan fakat duayen gazetecimizin resmettiği fotoğraftan anladığım şudur; Bu kongre zor geçecek.

Herkesin şunu anlaması gerek. Bu takım üst liglere çıkacak ve kent ile buluşacaksa kimse karnından konuşmayacak. Gizli ajandalar ile hareket etmeyecek. Herşeyini ortaya koyan, varlıkta, yoklukta mücadele eden taraftarın aklıyla oynamayacak. Anlı, Şanlı Kocaelispor taraftarını salak yerine koymayacak. Neyse derdi delikanlı gibi İzmit çocuğuna yakışır şekilde açıklayacak.

Bahri Yavuz’un istifa haberini ilk biz girdik. Gazetedeki arkadaşlar “abi istifa etmemiş” dediler. Arkadaşlara şunları söyledim; ” Bu sonucun ardından en çok üzülenlerden biri Bahri başkandır ve durmaz”.

Nitekim öyle oldu. Ancak kimse şunu unutmasın. Evet takım 2. Lige çıkamadı. Ama borçlar şişmedi. Yönetilebilen bir takım ortaya çıktı. Evet futbol sonuç ve başarı odaklı bir oyundur. Bahri başkan sportif anlamda başarısız olmuştur ve gereğini yapmıştır. Gel gelelim ki adamlık, altyapı, şehrin takımla barışması ve en önemlisi Kocaelispor’un Kocaelispor olarak kalmasını sağlamıştır. Bu, azımsanacak, küçümsenecek bir başarı değildir.

Maç sonrası kızgınlıkla, moral bozukluğuyla herkes bir şeyler söyledi. Bugün gelinen noktada 5 yıldır bu takıma başkanlık yapan, maddi ve manevi ciddi anlamda yıpranan ve yıpratılan bir başkan var. Her ne olursa olsun kim iyi niyetli ise, kim Kocaelispor’u düşünüyorsa, en zor şartlarda başkanlık yapan ve bir çok konuda başarı elde eden Bahri Yavuz ile bir araya gelip takımı, kongreyi konuşup, onunda birlikte çözüm aramıyorsa ortada bir yanlışlık, bir niyet sorunu var demektir.

Cuma günü kongrede başkan olmak isteyen, Bahri Yavuz’un yaptıklarının üstüne konmaya değil, bu takımı şampiyon yapmaya ve elle tutulur, taraftarı ikna eden, transferi nasıl açacağını anlatan birisi olmalı.

Transfer açılacak demek kolay. Mesele nasıl açılacağı. Daha önce yapıldığı gibi alacaklılara giderek alacaklarına karşılık yeni ve daha yüksek bedelli anlaşmalar öne sürülerelek muvafakatname mi alınacak? Yoksa hali hazırda önümüzde bulunan bütün futbolcu alacakları ödenerek mi bu sorun çözülecek. Bu nokta Kocaelispor için çok önemli. Çünkü bu takımın artık sokağa atacak bir lirası bile yok.

Yoksa Bahri Yavuz’un gitmesi Kocaelispor’a artı yazmaz. Tekrar tuhaf ilişkilerin olduğu karmaşık, kaotik bir Kocaelispor’u kimse istemiyor.

Ortaya bir başarı çıkacaksa herkesin kabul edebileceği, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edebileceği bir çözüm şart. Aksini düşünmek bile istemiyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Enver Everdi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket SAYIN OKUYUCUMUZ HABERİ DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?