Kocaeli Haber

Mahalle Muhtarının Da İfadesi Alındı

Mahalle Muhtarının Da İfadesi Alındı

İsmail Devrim’in intiharını haberleştirdiği için gözaltına alınan Ergün Demir, ‘adli kontrol’le serbest bırakılması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde oğluna okul kıyafeti alamadığı için intihar eden işçi İsmail Devrim’in haberini yaptıktan sonra hedef gösterilip gözaltına alınan Gazeteci Ergün Demir, savcılık tarafından adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakılması talebiyle mahmeye sevk edildi. Öte yandan İsmail Devrim’in ikamet ettiği mahallenin muhtarı Halil Taş da gözaltına alınıp adliyeye getirildi. Taş, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

İşçi İsmail Devrim’in oğluna okul kıyafeti alamadığı için intihar ettiğini haberleştirdikten sonra hedef gösterilen ve ifadeye çağrılan Astakoshaber.com internet gazetesinin sahibi Ergün Demir, Doğukışla’da bulunan İzmit İlçe Polis Karakolu’na ifade vermeye gitti. Buradan soruşturmayı yürüten Körfez İlçe Jandarma Karakolu’na gönderilen Demir, gözaltına alındı. Telefonla ulaştığımız Demir, Körfez İlçe Jandarma Komutanlığı’nda olduğunu doğrulayarak “Haberle ilgili gözaltına alındım” dedi.

Ergün Demir daha sonra röportajın ses kaydını yayınlayarak “Özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği” gerekçesiyle Körfez Adliyesi’ne sevk edildi. Ayrıca dosyaya gizlilik kararı getirildi. CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş da Demir’in ifadesinde “Kaydı izin alarak yaptım; iki kişi şahittir” dediğini aktardı.

Demir, ifade verdiği savcılık tarafından ‘adli kontrol’ uygulamasıyla serbest bırakılması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

MAHALLE MUHTARININ DA İFADESİ ALINDI
Gazeteci Ergün Demir ile birlikte İsmail Devrim’in oturduğu 17 Ağustos Mahallesi Muhtarının gözaltına alındı. 17 Ağustos Mahalle Muhtarı Halil Taş’ın söyleşi sırasında evde olduğu ve bu sebeple gözaltına alındığı belirtildi. Adliyeye sevk edilen Taş, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ