Kocaeli Haber

KULLANMA KILAVUZUNU OKUMAYAN TEPKİLERİN ACİZLİĞİ !

Serhat Yılmaz

Serhat Yılmaz

Biz insanlar gerçekten neredeyse aklını en az kullanan varlık olup, gözlerimiz ve duygularımız ile iman eder olmuşuz. Cenabı Allah aklını kullananlara hitap ettiğine göre, demek ki takip ettiğimiz yolda büyük sorunlar var demektir.

Allah bizlere rehber olsun diye bir kitap göndermiştir lakin biz Müslümanlar neredeyse kitabı görmezden gelip ona hiç danışmadan, birilerinin etkisi ve sözlerine kanarak iman etmeyi daha çok önemsemişiz ve onların sözlerini kabul eder olmuşuz. Bedenin ve ruhun sahibi Rabbin gönderdiği kullanma kılavuzunu ne yazık ki çoğumuz okuma gereği bile duymamışız bu gidişle de duymayızda.

Hâlbuki o kılavuzu okusaydık, bedeni ve ruhu nasıl daha iyi kullanacağımızı öğrenecektik, başımıza gelen onca üzüntüler, hastalıklar, yokluklar başımıza gelmeyecekti, ama bunun farkında bile değiliz olabilmemizde malesef zor görülüyor…

Casiye sur. 20; Bu Kuran, insanların kalp gözlerini açacak ışıklardan oluşur. Gereğince inanan bir toplum için de bir kılavuz ve bir rahmettir o.

Sad sur. 29; Resulüm! Sana bu mübarek Kitabı, ayetlerini düşünsünler ve aklı olanlar öğüt alsınlar diye indirdik.

Sad sur. 87; Bu Kuran, ancak âlemler için bir öğüttür.

 Zümer sur. 27; Andolsun ki biz, öğüt alsınlar diye, bu Kuran`da insanlara her türlü misali verdik.

İbrahim Sur. 52. ayet; İşte bu, onunla uyarılsınlar, Allah`ın tek ilah olduğunu bilsinler, aklı ve gönlü işleyenler de ibret alsınlar diye, insanlara yöneltilmiş bir tebliğdir.

İsra sur. 41; Biz, gerçeği, Kuran`da türlü biçimlerde ifade ettik ki, düşünüp anlayabilsinler. Fakat bu onların sadece kaçışlarını artırıyor.

Araf Suresi 52; Yemin olsun ki, biz onlara, ilme uygun biçimde, ayrıntılı kıldığımız bir Kitap getirdik. İnanan bir topluluk için bir kılavuz, bir rahmettir o.

Yüce Allah Kuranı Kerimi bizlere rehber olarak indirmesinin nedenlerini açıklarken bakın ne diyor ? Bu Kuran, insanların kalp gözlerini açacak ışıklardan oluşur.Aklı olanlar öğüt alsınlar diye indirdik.Öğüt alsınlar diye, bu Kuran`da insanlara her türlü misali verdik.

Aklı ve gönlü işleyenler de ibret alsınlar diye, insanlara yöneltilmiş bir tebliğdir.Biz, gerçeği, Kuran`da türlü biçimlerde ifade ettik ki, düşünüp anlayabilsinler.Biz onlara, ilme uygun biçimde, ayrıntılı kıldığımız bir Kitap getirdik. Sene olmuş 2017 elalem uçan arabayı deneme yapıyor bizim sözde din adamlarımızda halen saçma sapan dinden rehberimizden uzak söylemlerle bizlerin zaten yoğun olan aklını meşgul ediyor.Hiç bir din adamından üretime yönelik bir söylem duydunuzmu ?

Duyan varsa yada olursa banada haber etsin. Bugün Mescidi Aksa kuşatma altında gerçi dünde öyle idi ! hergün binlerce Müslüman katlediliyor peki ya bu zulmü yapan katleden kim ? İsrail ! Peki biz ne yapıyoruz bu alçaklığa karşı ? Kullanma kılavuzumuz olan Kuranı okuyup anlamak ,ona uygun ve o doğrultuda yaşamak ,üreten ,ahlaklı ve güçlü toplum olarak mağdur ve mazlum Müslümanlara öncü olmak yerine kolay olanı seçip dinimizle alakası olmayan söylemlere itibar ediyor ,mazlumları her gün zalimce katleden İsrail’in dahada güçlenmesine katkı sunan ürünleri alıp tüketmeye devam ediyoruz.Gerçi hakkımızı da yemeyeyim bizimde yaptığımız eylemler var mesela; Evlerimizde televizyonun karşısında İsrail menşeili ürünleri rahat ve keyif içinde tüketirken bir yandan da katliamı seyrediyor bu duruma çok üzülüyor ve hemen o öfke ile sosyal medyadan da İsrail’i korkutacak ! ciddi tepkiler veriyoruz… Ürünleri yazmaya kalksam inanın memlekette market ve marketlerde satılacak ürün kalmaz !

Ama olsun Elhamdülillah Müslümanız!

Ramazan ayı o mübarek ayda Mescidi Aksa’ya destek için hain adamların yaptığı füze şeklindeki kola şişesini getirir soframıza koyar ,marifetmiş gibi boy boy resimler çektirir sonrada afiyetle tüketiriz. ! Az biraz samimi olmayı deneyelim boykot ,ambargo halk ile olmaz halkınki isyan olur.Devletler birbirine ambargo uygular hadi şimdi tam zamanı almayalım sokmayalım hiçbir yahudi ürününü dükkanımıza, evimize ve kursağımıza ! Bedelse ödeyelim ,acıysa çekelim ama sonunda üreten bir toplum olup geleceğimizi yediklerimiz içtiklerimiz değil biz şekillendirelim haydi bakalım millileşme için adım atmaya son derece uygun bir ortamdayız.Mescidi Aksa kuşatma altında müslümanlar zulüm altında var mısınız kullanma kılavuzumuzu okuyup onu anlamaya !

 

Sevgi ,saygı ,hoşgörü içerisinde ve kardeşçe kalın sağlıcakla…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.