Kocaeli Haber

Kocaeli’yi Yönetenler Bakın Nereli

Kocaeli’yi Yönetenler Bakın Nereli

MİLLİ SAVUNMA BAKANI FİKRİ IŞIK

Fikri Işık, 13 Eylül 1965'te Gümüşhane Babacan Köyü'nde doğdu. Babasının adı Tevfik, annesinin adı Mecbure'dir. Eğitimci, Ticaret; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü'nü bitirdi. İzmit ve İstanbul'da özel okulda ingilizce ve matematik öğretmenliği yaptı.

Gıda sektöründe yönetici olarak çalıştı. Tarım sektöründe bitki köklendiricisi üreten bir fabrikanın kuruluşu ve pazarlama bölümünün oluşturulmasını sağladı. ODTÜ Mezunlar Birliği Vakfı, Hereke Eğitim ve Kültür Yardımlaşma Derneği, Kızılay, Yeşilay, Ayışığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Yardımlaşma Derneği ile Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı'nın üyesi oldu. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilen Işık, evli ve 4 çocuk babasıdır.

KOCAELİ VALİSİ HASAN BASRİ GÜZELOĞLU

Hasan Basri Güzeloğlu (d. 22 Eylül 1964 Ankara doğumlu Türk bürokrat. Ankara Üniversitesi Siyasal

Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Siverek, Simav İlçelerinde Kaymakam Vekilliği, Türkoğlu, Baskil, Güroymak, Ulukışla, Menderes ilçelerinde kaymakamlık, Gümüşhane ve Karaman 'da valilik yapmıştır.24 Nisan 2006 tarihinden beri Samsun valisidir. 13 Mayıs 2010 tarihli kararname ile Mersin Valisi olmuştur. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Yayımlanmamış bir adet Sosyolojik Araştırması olan Güzeloğlu, İngilizce bilmektedir.

KOCAELİ BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU

1952 yılında İzmit Yuvacık´ta doğdu. 1977 yılında Marmara Üniversitesi´nden mezun oldu. 1978-1989 yılları arasında Kırıkkale Lisesi’nde, İzmit Endüstri Meslek Lisesi’nde ve İzmit Ortaokulu´nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yapıp yönetici olarak çalıştı. Evli ve beş çocuk babasıdır.

KOCAELİ AK PARTİ İL BAŞKANI ŞEMSETTİN CEYHAN

1976 Yılında Gölcük doğumlu. İlk ve orta öğrenimi Gölcük’te tamamlandı. Askerlik vazifesini 1997 – 1998 yılları arasında Kıbrıs- Magosa da yaptı. 1998 – 2001 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne dikey geçiş yaparak 3 yılda tamamladı. Orta derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

KOCAELİ MHP İL BAŞKANI AYDIN ÜNLÜ

1967 Eşme doğumlu olan Ünlü, Mimar Sinan Lisesi'nde tahsilini tamamlamıştır. 1996 tarihinde ülkücü harekete katılan Aydın Ünlü bu tarihten beri MHP içerisinde çeşitli birimlerde görevlerde bulunmuştur. Halen Çelik Halat firmasında danışmanlık yapmakta olan Ünlü ayrıca MHP Kocaeli İl Başkanlığı görevini yürütmektedir.

KOCAELİ İL CHP BAŞKANI CENGİZ SARIBAY

Cengiz Sarıbay, 1951 yılında Hatay’ın Hassa kazasında dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Hatay’da okuyan Cengiz Sarıbay, lise öğrenimini ise İzmit Lisesi’nde tamamladı. Sarıbay, 1973 yılında ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Sarıbay, 1974 yılında ise İzmit’te avukatlık yapmaya başladı. Sarıbay, 1975 yılında ise CHP’ye üye olarak resmen siyaset hayatına atılmış oldu. Cengiz Sarıbay, 1984-1989 yılları arasında İzmit Belediyesi meclis üyeliği, 1987 yılında SHP İl Başkanlığı, yine 1989-1991 yılları arasında İzmit Belediyesi meclis üyeliği, 2009 yılında ise CHP İl Başkanlığı görevlerini üstlendi.

İZMİT BELEDİYE BAŞKANI NEVZAT DOĞAN

1959 yılında Gümüşhane ‘nin Bahçecik ilçesinde dünyaya gelen Nevzat Doğan, ilk, orta ve lise eğitimini İzmit ‘te tamamladıktan sonra Ankara Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra Elazığ ‘da göreve başlamış ardından Ağrı  ‘da devam ettikten sonra İstanbul ‘a gelmiştir. Uzmanlık eğitimin aldıktan sonra Kocaeli Hastanesine tayin olmuş ve doktorluğunun yanı sıra Başhekim Yardımcılığı, Hastane Dernek Başkanlığı da yapmıştır. 2001 yılından mesleğinden istifa ederek Ak Parti ile siyasete atılmış ardından Ak Parti İl Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. 2002 yılında gerçekleşen seçimlerde Ak Partiden 22. Dönem Kocaeli Milletvekili seçilmiş ve Yaşlılar Koordinasyonu Merkezi Başkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı vazifelerinde bulunmuştu. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

GEBZE BELEDİYE BAŞKANI ADNAN KÖŞKER

Aslen Nevşehirli olan Adnan Köşker, 1962 yılında Ankara'da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Ankara'da tamamlayan Köşker, lise tahsilini Yalova Lisesi'nde yaptı. Genç yaşlarda kendi işini kuran Köşker, 1978 yılında İstanbul'un ticaret merkezi olan Karaköy'de ticari faaliyetlerine başladı.

Siyasi hayatına AK Parti'de başlayan Adnan Köşker, daha sonra il yönetiminde görev aldı. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Gebze Belediye Başkan aday adayı olan Köşker, daha sonra Gebze ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olarak görevine devam etti. Gebze Belediye başkanlığı görevini üstlenen Adnan Köşker İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

DERİNCE BELEDİYE BAŞKANI ALİ HAYDAR BULUT

 1967'de Trabzon doğdu.KTÜ Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

1994 ile 1999 yılları arasında Derince Belediyesi'nde Harita Planlama Müdürü olarak görev yaptı. 2004 yılında Ak Parti Derince Belediye Başkanı seçildi. 2009 yılından itibaren Gebze Organize Sanayi Bölgesi Direktörü olarak çalıştı. 2013 yılında GOSB genel direktörlüğü görevinden ayrılarak yönetim danışmanı olarak devam etti.Evli ve 4 çocuk babasıdır.

DARICA BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ KARABACAK

1963 yılında Bolu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gebze’de tamamladı. Çevre ve peyzaj alanındaki lise öğreniminden sonra Anadolu Üniversitesi İş İdaresi bölümünü bitirdi. 1983 yılında bir kamu kuruluşunda başlayan çalışma hayatında ,atletizm antrenörü olarak sırasıyla Tekel,Fenerbahçe,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulüplerinde görev yaptı. Ülkemize uluslar arası düzeyde başarılar kazandıran sporcular yetiştirdi. Bu çalışmalarından dolayı Milli Takım baş antrenörlüğüne getirildi.

KÖRFEZ BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL BARAN

KOCAELİ-KÖRFEZ İsmail Baran, 47 yaşında ve Sakarya doğumlu. Körfez'de iş adamı olan İsmail Baran evli ve 3 çocuk babası. İsmail Baran Körfez Belediye Başkanlığı yapıyor.

DİLOVASI BELEDİYE BAŞKANI ALİ TOLTAR

1969 Ağrı doğumlu olan Ali Toltar, 38 yıldır Dilovası`nda ikamet etmektedir.İlk, ortaokulu ve Gebze Sarkuysan Lisesi'ni Dilovası`nda, ardından İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. GYTE`nde Çevre Mühendisliği alanında yüksek lisans yaparak, GYTE`nde doktora çalışmalarına devam etmektedir.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`de teknik Koordinatörlük yapmış olup özel bir sektörde teknik müdür ve yöneticilik görevinde çalışmıştır. 2002 yılında Kocaeli`de AK Parti´den 8. sırada Milletvekili adayı olmuştur.Şuanda Dilovası Belediye Başkanı'dır.

İyi düzeyde İngilizce bilen Ali Toltar, evli ve 2 çocuk babasıdır.

KANDIRA BELEDİYE BAŞKANI ÜNAL KÖKEN

1974 Kandıra doğumlu olan Ünal Köken, 1991 yılında Kandıra İmam-Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Aynı yıl Teksen Köyü'nde İmam-hatip görevi yaptı. 1992 yılında Ahmethacılar Köyü'ne tayin oldu. 1997 yılında iş ve işçi bulma kurumuna memur olarak tayini çıktı. Burada 2005 yılına kadar memur ve şef olarak görev yaptı. 2005 yılında Bekirpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı oldu. Burada 6 ay süren görevin ardından İSU Genel Müdürlüğü'nde Satın Alma Müdürü oldu. 3 yıllık görevinin ardından Ticari İŞler Daire Başkanı oldu. Şimdi ise Kandıra Belediye Başkanı görevinde,evli ve 3 çocuk babası.

ÇAYIROVA BELEDİYE BAŞKANI ŞEVKİ DEMİRCİ

Aslen Rizeli olan ve AK Parti ile siyasete başlayan Şevki Demirci, partinin İl Teşkilatında tüm İl Başkanları ile çalışma imkanı buldu. Başkanvekilliği de yapan Demirci, bir dönem Gebzespor’da başkanlık yaptı.Kocaelispor’da da bir süre görev yapan Demirci, her zaman aktif siyasetin içinde oldu. Geçtiğimiz sezon da Çayırova Belediye Başkanlığı’na aday olan Demirci’nin bölge genelinde tatınan bir iş adamı. Şuanda Çayırova Belediye Başkanı görevini üstlenmekte

KARTEPE BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN ÜZÜLMEZ

23.12.1965 Arslanbey doğumlu. İlkokulu Arslanbey'de Ortaokulu Suadiye'de Lise tahsilini İzmit'te tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü 1986 yılında2004-2006 yılları arasında KOCAELİSPOR Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve MALİ ASBAŞKAN olarak görev yapmıştır. Bu gibi birçok dernek v.b. sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Kartepe Belediye Başkanı seçilmiştir.Görevini sürdürmektedir.

BAŞİSKELE BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN AYAZ

1970 İzmit doğumlu, olan Hüseyin Ayaz, ilk ve orta öğrenimini Yeniköy Pürsan Cumhuriyet ilkokulunda, Liseyi Gölcük E.M.L. Gemi Elektronik bölümünde tamamladı.

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde öğrenimine devam eden Hüseyin Ayaz,1986 yılında genç yaşta siyasete atılarak çeşitli partilerde belde yöneticiliği, belde başkanlığı ve ilçe başkan yardımcılığı, 1999-2004 yılları arasında, Yeniköy Belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundu.Görevini Başiskele Başkalnlığı ile sürdürüyor.

GÖLCÜK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ELLİBEŞ

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş 21 Ekim 1955 tarihinde Gölcük’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gölcük’te tamamladıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Teknik Bilimler bölümünden mezun oldu. Vatani görevini yedek subay olarak Erzurum'da yaptı. 2004 günü yapılan Genel Yerel Seçimlerde Gölcük Belediye Başkanı seçildi.Başkanlığı devama etmektedir.Evli olan Mehmet Ellibeş iki çocuk babası.

KARAMÜRSEL BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL YILDIRIM

İsmail Yıldırım, 1973 yılında Karamürsel’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Karamürsel'de tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti'nin başkan adayı olan Yıldırım, yeniden Belediye Başkanı olarak seçildi.Halen Ak Parti'de siyasi yaşamına ve belediye başkanlığı görevine devam eden İsmail Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.