Kocaeli Haber

Kocaelili İş İnsanına Büyük Oyun

Kocaelili İş İnsanına Büyük Oyun

Kocaeli’de bir iş insanı akıl almaz bir dolandırıcılığa maruz kaldı. İddialara göre Londra merkezli bir yapı firmasından aradığını söyleyen dolandırıcılar, pasaport ve vize işlemleri için istedikleri 1200 dolar ile kayıplara karıştı.

Olay, iddialara göre Kocaeli’de yaşandı. Kentimizde çok sayıda büyük yapı inşa eden bir iş insanı, İngiltere’den bir numara tarafından arandı. Telefondaki kişiler İngiltere’de bir yapı inşaa etmek istediklerini söyleyerek, inşa ettiği büyük yapılarla ilgili araştırma yaptıklarını ve numarayı ise Kocaeli’de yaşayan birinden aldıklarını belirtti.

Yapıları Çok Beğendiğini İddia Ettiler

Hemen görüşmek istediklerini ve vize işlemlerini çok hızlı bir şekilde halledebileceğini söyleyen dolandırıcı veya dolandırıcılar, Kocaeli’de ikamet eden şahsı İngiltere’de misafir etmek istediklerini söyledi. Telefondaki kişilere birkaç soru soran iş insanı, çok fazla kişinin bilmediği yapılardan haberleri olduğunu farkedince telefondaki kişilere güvenip daveti kabul etti ve bir arkadaşına haber verdi.

İddialara göre şahsın arkadaşıyla da iletişime geçen dolandırıcılar vize işlemlerini halletmek için pasaport bilgilerini ve 1200 dolar göndermesi gerektiğini söylüyor. Dolandırıcılar para gönderildikten kısa bir süre sonra aramalara cevap vermedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.