Kocaeli Haber

Kocaeli’de Ekmeğe Zam Geldi

Kocaeli’de Ekmeğe Zam Geldi

Hükümetin ekmek fiyatlarında yılbaşına kadar zam yok açıklamasından sonra Kocaeli Fırıncılar Odası ekmek fiyatlarında gizli zam uygulamasına gitti. Ekmeğe zammı ekmeğin gramajını düşürerek yapan oda, zam kararı çıktığı gibi de uyguladı. 1 lira 25 kuruşa satılan 250 gram ekmek, 50 gram düşürülerek 1 lira 25 kuruşa 200 gram olarak satılacak. Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle artık ayakta durmakta zorlandıklarını söyleyen fırıncılar, halkın bu güncellemeyi anlayışla karşılayacağını belirtti.

PARA ARTMADI GRAM DÜŞTÜ

Fırıncılar Odası tarafından Eylül ayı sonuna kadar ekmek zammı yapılması ile ilgili hazırlıkları Bakanlığın zam talebini onaylaması ile birlikte hayata geçti. Önceki gün (Cuma) öğleden sonra zam kararı çıkan ekmek ile ilgili uygulama sessiz sedasız bir şekilde hayata geçti. Kararın alınmasının hemen ardından uygulamaya da geçildi. Fırıncılar odası ekmeğin ücretini artırmak yerine gramajını düşürerek zam yaptı. Her gün 250 gram olarak alınan ekmek artık 200 gram olacak.

BU ZAM DEĞİL

Yapılan zam ile ilgili bilgi veren Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “Ekmek çok israf oluyordu. 200 grama düşürdük. Zam yerine ekmeğin gramajını düşürdük. 2 aydır zammı bekliyorduk. Dün öğleden sonra karar çıktı. Bu zam değil. Ekim ayında 3 yıl olacak zam yapmadık. Biz yine zam yapmadık ekmeği küçülttük. Hem esnafı hem esnafı düşünerek bunu yaptık. Şu anda 70 liraya aldığımız unu 110 liraya alıyoruz. Elektrik, su gibi rdğer giderleri saymıyoruz bile” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ