Kocaeli Haber

Kocaeli’de Diyabet Sempozyumu

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Diyabete Dokunan Eller Sempozyumu” düzenledi.

İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, sempozyumun açılış konuşmasında yaptığı konuşmada, dünyada çok sayıda diyabet hastasının bulunduğunu belirterek, sağlık çalışanları olarak diyabet hastalığına dikkat çekmek amacıyla bu tarz sempozyumlar düzenlediklerini söyledi.

İl genelindeki hastanelerde diyabet okullarının bulunduğunu aktaran Ergüney, “Buralarda çok profesyonel çalışmalar yapılıyor ve halkımızdan çok güzel geri dönüşümler alıyoruz. Diyabet hastası olanların ya da belirtilerini taşıyanların bir an önce sağlık kuruluşlarına başvurmalarını ve uzman kişiler tarafından bilgilendirilmelerini önemle tavsiye ediyorum.” diye konuştu.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan da diyabetin halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, sempozyumda hastalığın tedavisi konusunda yapılan çalışmaların aktarılacağını kaydetti.

Sempozyumda, “Dünyada ve Türkiye’de Diyabet Epidemiyolojisi”, “Tedavide Güncel Yaklaşım, Çocukluk ve Gebelikte Diyabet”, “İnsülin Tedavisi” ve “Diyabet Hemşiresinin Gözünden Diyabet Tedavisi” konuları alanında uzman kişiler tarafından anlatıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.