Kocaeli Haber

KARAR SİZİN !

Serhat Yılmaz

Serhat Yılmaz

Önemli olan okumak değil mücadele edecek ruha sahip olmak ve kararlı bir şekilde amaçlarına ulaşmak için yılmadan devam etmektir. Nice okumuş insanlar var ki mücadele ruhu ve kendine güveni olmadığından hiç bir başarıya ulaşamaz. Sen yeter ki yapmak iste ille bir yolunu bulur başarırsın. İmkansız denilen bir şey yok sadece olanaklardan dolayı zor olabilir.
Bir kere korkularını yenerek başarılı olmanın hazını avuçlarında hissettiğin zaman önünde hiç bir engel kalmaz. Aslında engel denilen insanı başarısız kılan sadece düşünce biçimdir. Çünkü hayata engel yoktur. Onu engel olarak biz görürüz. O zaman ilk yapılacak iş düşüncelerimizi ve kelimelerimizi değiştirmek ve kendimize güvenmektir.
Kimin ne dediğinden çok bizim ne yapmak istediğimiz önemlidir. Hiç bir insanın neler yapacağını ve yapabileceğini insandan başka kimse bilemez. Öyle insanlar var ki olanakları olduğu halde hiç bir şey yapamaz. Öyle de insanlar var ki bütün olanaksızlıklara rağmen amaçlarına ulaşırlar.
Öncelikle amaçlarınızı net olarak belirleyin hayalden çıkartarak plan yaptığınız anda zihniniz size neyin yapılması gerektiğini adım adım göstermeye başlar. Yalnız bu işler birkaç ay değil bazen yıllar alması mümkündür. Sizler yeteri kadar hazırlıklı olursanız bir gün fırsatları görür ve değerlendirirsiniz. Kimileri buna şans der bende sadece hazırlıkla fırsatın buluşması derim. Akılı insanlar fırsatları yakalamak için her zaman hazırlıklı olurlar ve fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek için çalışırlar.
Amacınız ne olursa olsun ister bir işte çok başarılı, isterse çok iyi bir işletmeci yada zengin olmanın yanında içsel başarı olarak iyi bir eş, iyi bir baba , anne yada alışkanlıkları değiştirmek gibi olsun önemli olan pozitif yönde olumlu düşünerek harekete geçmektir. başarı küçük adımlarla başlar ve büyüğü doğru gider. Ufak bir adımla başladığınız hayat yolu bir bakmışınız hedefinize ulaşmışsınız.
Bu hedefe ulaşma yolunda sizi yolunuzdan alı koymak isteyen insanlar ve duygulara kapılabilir bazen yapamayacağınızı da düşünebilirsiniz. İste o zamanlar bir daha nasıl yapılması gerektiğini öğrenmek için en iyi fırsatınız olur. Belki bir kaç defa başarısız olursunuz. İnsanlar sizden uzaklaşır sizinle alay eder yada küçümseme karaktersizliğini gösterebilir. Hiç birine bakmadan tekrar kendiniz toparlayın ve devam edin.
Bu yol kolay değil özelikle olanaksızlık olmak sizi başarı yolunda daha çok büyük zorluklarla karşı karşıya getirebilir. Böyle bir zamanda , konusunda bilgili insanlardan yardım almayı ihmal etmeyin. Her insandan değil sadece güvendiğiniz işini iyi yapanlardan yardım alın. Her önünüze gelen insandan yardım almaya kalkarsanız yönünüzü kayıp etme durumunuz söz konusu olabilir.
Nice okumuş profesyonel olmuş insanların başarısızlıkla dolu hayat hikâyelerinin yanında ilkokul mezunu başarısı ile göz kamaştıran insanlar var. Ancak günümüzde çok başarılı olmakta egitimden geçtiği inkâr edilemez. Önemli olan ne iş yaptığınız yada ne olduğunuz değil ne olmak istediniz ve ne kadar çok istediğinizdir.
Ne iş yaparsanız yapın kimsenin sizden daha iyi yapmasına izin vermemek için herkesten çok planlı ve doğru şekilde çalışmalısınız. İster bir boyacı isterse bir yönetici yada işçi, çiftçi meslek fark etmeksizin aldığınız ücrete bakmadan en iyisini yapın. Bir gün mutlaka karşılığını alırsınız. Para için değil başarılı ve iyi insan olmak için çalışın o zaman para size ödül olarak gelir.
Her gün bir adım daha kendinizi ileri götürmek için işinizi, kendinizi geliştirmek için çalışın bu konuda yazılar, eğitimler, seminerler ve kitaplardan sürekli okuyarak bilenlerle birlikte hareket edin. Hayatınızı çalan boş insanlar, gereksiz işlerden uzak durun. İste o zaman başarının sizden kaçma fırsatı kalmaz. Bir zamanlar sizinle alay edenler sizden akıl almaya gelirler. Gurur ederek gelmezlerse de bile kıskanarak başarınızı içten içe takdir ederler. Hayat sizin elinizde ve yapacak olduğunuz tercihlerde…
Sevgi ve saygı ile kalın sağlıcakla…
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.