Kocaeli Haber

İzmit’in Perileri Yeni Sezona Hazır

İzmit’in Perileri Yeni Sezona Hazır

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan bugün 41 Burda Avm’de İzmit Belediyespor Kulübü Kadın Basketbol Takımı ile buluştu

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan bugün 41 Burda Avm’de, İzmit Belediyespor Kulübü Kadın Basketbol Takımı ve basın mensupları ile buluştu. İzmit Kadın Basketbol Takımı’nın Süper Lig’de mücadele etmesiyle ilgili kadın sporcuları tebrik eden Doğan buluşmada, “Güzel bir gün oldu içimizi enerji ve heyecanla dolduran bir lansmanı beraber yapıyoruz. Güne sporla başlamış oluyoruz bugün. İzmit Belediyespor kadın basketbol takımımız Süper Lig’de. Atatürk’ün gösterdiği o çizgiyi yakalayıp geçmek istiyorsak iyi eğitim, iyi sağlık demek lazım. Devleti yönetenler eskiden beridir iyi sporculardı. Padişahların içerisinde iyi satranç oynayan, iyi ok atan yöneticilerimiz oldu. Belki Kocaelispor’umuzu Süper Lig’e çıkartamadık ben elimden geleni yapıyorum biz iki takımı çıkartmayı başardık Serbest Güreş takımımız ve Kadın Basketbol takımımız. Kocaeli, Türkiye’nin her alanda her yönden şampiyonudur. Ekonomide, eğitimde, sağlıkta, sporda da aşağısı kurtarmaz. Önce iyi insan olun, toplumda barışı ve temsil ettiği kurumun ilkelerini, etik kurallar içerisinde sporcuya yakışır bir insan olarak sonra da çok başarılı bir sporcu olarak devam edin” şeklinde konuştu.

Bana cimri derler ama gönlüm çok zengindir

Konuşmasının devamında Doğan, “Bu şehri temsil etmek sizin omuzlarınızda. Bana cimri başkan derler ama gönlüm çok zengindir. Mutlaka bu halk bu Belediye bunu karşılıksız bırakmaz. Hanımların olduğu yerde ayrı bir güzellik ayrı bir zarafet var. Basınımız en büyük destekçimizdir. İzmit Belediyesi çatısı altında bir kuruluşa destek sağlanıyorsa bu boşa gitmez. Önümüzdeki süreçte hep birlikte ilerleyeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Takım Kaptanı Ceyda Kozluca, “Bir İzmitli olarak İzmit takımını Süper Lig’de temsil edeceğimiz için çok heyecanlıyım. Başkanımıza destekleri için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Baş Antrenör Mert Köprücü ise konuşmasında “Sosyal sorumluluk projesi olarak çıktığımız yolda sayın başkanımız sayesinde süper lige kadar geldik İzmit’i en iyi şekilde temsil edeceğiz. Biz İzmitliler olarak bütün spor branşlarında en yüksek ligde mücadele etmek zorundayız. Bu desteklerin karşılığını vermek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Kulüp Başkanı Muhammet Öztürk konuşmasında, “İzmit Belediye Spor Kulübü olarak yaklaşık 9 branşta 550 lisanslı sporcumuzla faaliyetlerimize devam ediyoruz. Belediye çalışmalarımız dışında kulübümüzle de çalışıyoruz. Çok titiz bir çalışma yapıyoruz. Kadın basketbol takımımızı kurarken şehrimize ve kurumumuza yakışır şekilde sporcu araştırması yaptık. Planlı bir şekilde çalışırken Kocaeli’ye zarar verecek sporcular üzerinde araştırma yapmadık. Umuyoruz ve hedefliyoruz ki bu sene Süper Lig’de İzmit Belediyespor da adını fazlasıyla söyletecek. Başkanımızın azmi ve yönetimi sonrasında bu günlere geldik, kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.