Kocaeli Haber

İZLİDER Veda Programı Düzenledi

İZLİDER Veda Programı Düzenledi

İzmit Lisesi Mezunları Derneği (İZLİDER) tarafından düzenlenen İzmit Lisesine veda programında konuşan dernek başkanı Cem Gökmen “İzmit Lisesi bu kentim marka değerlerinden bir tanesidir. Okulumuzun taşınmasına rızamız yoktur. Ancak bizim tüm çabalarımız karşılıksız kalmıştır” şeklinde konuştu.

İzmit Lisesi Mezunları Derneği (İZLİDER) tarafından,2018-2019 Eğitim öğretim yılının ikinci dönemiyle birlikte Yenimahalle’de eski cezaevi alanına yapılacak eğitim kompleksine taşınacak okullardan bir tanesi olan İzmit Lisesi için okul spor salonunda veda programı düzenlendi. Biz İzmit’iz Platformu Başkanı Hüseyin Erol’un yanı sıra mezun ve okul öğrencilerinin katıldığı veda programında konuşan dernek başkanı Cem Gökmen “2017 yılından bu yana mezunlar derneği olarak elimizden geldiğince çalışmalarımızı yürüttük. Bu görevi yerine getirirken bizlere destek olan tüm okul idarecilerimize teşekkür ediyorum. İzmit Lisesi bu kentim marka değerlerinden bir tanesidir” dedi.

Tüm taleplerimiz karşılıksız kaldı

Gökmen, “Okulumuzun taşınmasına rızamız yoktur. Ancak bizim tüm çabalarımız karşılıksız kalmıştır. Bugün okulumuza veda ederken, tüm sürecin takipçisi olacağız. Okulumuzun yerine ne yapılacak bunu da merak ediyoruz. İZLİDER olarak belediye başkanımıza, milli eğitim müdürüne, valimize okulumuz taşınmasın diye ricada bulunduk, fakat tüm taleplerimiz karşılıksız kaldı. Biz İzmit Lisesi binasının ne olacağını merak ediyoruz. İmam Hatip okulunun geçici olarak buraya taşınacağı yönünde bizlere gelen duyumlar var.  Yeni okul binası hala tamamlanamadı. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin yeni binada sıkıntı çekeceğini düşünüyoruz. Bir diğer konu da İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın derneğimize bir yer vermesiydi. Bizde bu konuda cevap bekliyoruz. Biz okulumuzu hep sevdik ve sevmeye de devam edeceğiz” dedi.

Okullarına olan vefaları bizleri gururlandırıyor

Dernek Başkan Gökmen’in ardından konuşan Okul Müdürü Fatih Taşdelen ise “Sizlere bu hüzünlü günlerde güzel şeyler söylemek isterdim. Okula olan bağlılığınız gerçekten bizleri mutlu ediyor. Mezunlarımızın okullarına olan vefaları bizleri gururlandırıyor. Yeni binaya taşınmak demek, okulumuzun kapanması anlamına gelmiyor. İzmit Lisesinden mezun değilim ancak en az sizler kadar kendimi İzmit Liseli olarak hissediyorum. Yine yeni yerimizde sizleri ağırlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.