Kocaeli Haber

İYİLİK YAP DENİZE AT , BALIKTA BİLSİN VATANDAŞTA !

Serhat Yılmaz

Serhat Yılmaz

Gel gelelim güzel yurdun bunca güzelliğine, sahip onca ilin ilçenin içinde bize de öyle bir konumda yaşama şansı tanımış ki bir yanımız yemyeşil dağ, bir yanımız Karadeniz, bir yanımız Marmara denizi, oda yetmezmiş gibi bir yanımızda göl Cenabı Allah ne de güzel eylemiş bu coğrafyayı.

 

Kurban olduğum Allah böylesi güzel eylemiş eylemesine bize de yaşama imkanı nasip etmiş fakat biz ne kadar var olan bu güzelliklerden istifade edebiliyoruz ne kadar sahip çıkıp kıymet biliyoruz işte asıl sorun orada baş veriyor.

Ben Gölcük’te ikamet etmekte olan bir kardeşinizim dolayısı ile bugün ki yazımda sizlerle yaşam alanım olan yer ile alakalı olan bir eksikliği sizlere aktarmaya çalışacağım.

Yazının başında ne demiştik 81 il 957 ilçe ve bunların içinde en özel olanlardan birinde yaşıyoruz dedik değil mi ?

Pekala Gölcüğümüzün deniz ile olan bölümü ne kadar? Yaklaşık olarak minimum 5 km diye varsayalım. Buraya kadar bir sıkıntı yok sizler de sanırım ne anlatmak istediğimi merak eder durumdasınız..
Şimdi size bir soru sormak istiyorum ?..

İstanbul ‘da Eminönü , Ortaköy , Kadıköy , Çengelköy , Üsküdar İzmir’de Alsancak , Konak ,Narlıdere ilçeleri desem size aklınıza ne gelir ?
Cevabınızı TEKNELERDE YENİLEN BALIK EKMEK yada SAHİL ŞERİDİNDE BULUNAN BALIK RESTAURANTLAR olarak duymaktayım. Cevabınız doğru ve son derece haklısınız da… ÇÜNKÜ BALIK SAHİL KIYISINDA YENİR ARKADAŞ !
Dünya üzerinde sahile kıyı konum da olan ve böylesi güzel bir coğrafi verimliliğe sahip başka hiçbir ilçe yoktur ki!. Örnekleyebileceğimiz BALIĞI YERİN ALTINDA yesin !

Sahil şeridinde bir balık lokantası ailecek gidilip keyifle balık yenilebilecek bir yer ve her bütçeye uygun gelecek teknede balık ekmek yiyebileceğimiz bir yada birkaç mekan istiyoruz…
Şimdi yerel yöneticiler olarak bu zevki bizlere yaşatabilmek adına bir iyilik yapın ve denize atın emin olun bu iyiliği balıkta bilir halkta hiç merak etmeyin !

Haydi kalın sağlıcakla!..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.