Kocaeli Haber

İYİ,KÖTÜ,ÇİRKİN

Enver Everdi

Enver Everdi

İYİ

Hafta sonu Cumhurbaşkanımız ilimizdeydi. Sınıf arkadaşı Nebi Güdük’ü ebediyete uğurlamak için geldi.İyi de yaptı.Nebi Güdük son yolculuğunda garip kalmadı en azından.

Öncelikle bu şehirde Nebi Güdük’ü en son ve en az tanıyanlardan biriyim.Kendisiyle vefaatından bir ay kadar önce hastane ortamında tanıştık,kısa bir görüşmemiz oldu.Çok uzun süredir kanserle mücadele ediyordu.Yiğit bir Anadolu Adamı olarak ölüme  bile gülümsüyordu.

Herşeyden önce şunu net bir şekilde söylemek istiyorum:

“Nebi Güdük’ün en önemli özelliği Cumhurbaşkanımızın sınıf arkadaşı olması değildi.Nebi Güdük, adam gibi adamdı.Hayatı boyunca insan olmaya çalıştı.Kimseyi kırmamak için yoğun çaba harcadı.Ülkesine hizmet etmek için nerede görev alıyorsa en iyisini yapmaya çalıştı.Şikayet etmedi,sitem etmedi, kimsenin arkasından atıp tutmadı. Hatta bu davranışları sonuna kadar hak ettiğine inandığı kişiler için bile yapmadı.Bir garip olarak geldim dedi bir garip olarak ebediyete intikal etti. Arkasında güzel insanlar,güzel dostluklar ve insanın gözünde hep gülen yüzüyle bir tebessüm bırakıp gitti. Hiçbir zaman makam mevki kaygısı olmadı. Nerede bulunuyorsa elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Kimseye üstünlük taslamadı. Bu noktada Nebi abi hayattayken ders almayanlar umarım kendilerine az da olsa ders çıkarırlar.

Evet Nebi abi Cumhurbaşkanımızın sınıf arkadaşıydı ama bundan öte adam gibi adamdı. Cumhurbaşkanımıza vefasından, hastanede yatarken ziyaret etmeyenleri bile cenazesine getirmesinden ve en azından son yolculuğuna güzel uğurlanmasından dolayı şükranlarımı ifade ediyorum. Nebi Güdük, Ensar Vakfı Kocaeli Şubesinin onursal başkanıydı. Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı hastane günlerinde yalnız bırakmadığı abisinin cenazesinde de elinden geleni yaptı. Cumhurbaşkanımızın da isteğiyle üşenmedi kalktı Kırşehir’deki cenazeye de gitti. Vefasından, yoğun çaba ve gayretlerinden dolayı kendisine de teşekkürlerimi sunuyorum. Bir de sitemimi dile getirmek istiyorum. Nebi abi Kocaeli Büyükşehirde de çalıştı, hizmet etti. Kırşehir’deki cenazeye hiç kimsenin katılmamış olmasını da üzücü ve düşündürücü buluyorum. Söylenecek çok şey var ama Nebi abinin yapmadığı sitemleri daha fazla uzatmak istemiyorum. Anadolu’nun dürüst, güzel, vefalı, samimi insanı. Mekanın cennet olsun…

Kötü

İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Haluk Ulusoy istifa etti. Belki de bu işe en az şaşıranlardan birisiyim. Ben daha çok nasıl kabul ettiğine şaşırıyordum. 20 yılda Türkiye’nin her yerinde saha araştırmaları, anketler yapıyorum. Bu süre zarfında öğrendiğim; Türkiye’de siyaset yapmak çok kolay değil. Ama Türkiye’ye yeni bir parti kazandıranların özellikle Meral Akşener’in yani Genel Başkan’ın memleketinde daha dikkatli olması gerekmez mi? Daha yolun başında böyle olayların yaşanması, bu partiye umut bağlayanların umudunu kırmaz mı? En önemlisi  ve acı olanı da Haluk Ulusoy’un sağlık sebebini göstermesi. Siz bir haftada yorulduysanız bu ülkeyi yönetmeye çalışanlar ne yapsın? Onların ailesi, sağlığı yok mu? Nereden bakarsınız, nasıl değerlendirirsiniz değerlendirin olmadı.

Çirkin

İyi Parti İzmit İlçe Başkanı Yasemin Met. İl Başkanının bırakmasından dolayı durumu ne olacak bilmiyorum. Kendisiyle bir tanışıklığımız yok. Kendisi ile ilgili bilgim de yok. Hafta içi bir arkadaşım aradı. Sosyal medyada koparılan fırtınanın gerçeğinde ne olduğu ile ilgili konuşma fırsatımız oldu. Yasemin Met’in sosyal medyada daha önceden yaptığı bir paylaşım üzerine bir lince uğramıştı. Olayın aslını öğrenmeden önce de çok tasvip etmediğim ve doğru bulmadığım bu girişime, olayın ve fotoğrafın ne olduğunu öğrendikten sonra  daha da yadırgadım. Met, çocuğunun okuduğu okulda okul aile birliğinde görev yapıyor. Çocuğunun mezuniyetinden sonra görevi bırakması üzerine, arkadaşları ve beraber görev yaptığı diğer veliler ona bir pasta ile veda etmek istiyorlar ve böyle bir yazı yazdırıyorlar. Gayet insani ve kendisi dışında yapılmış bir şey olması itibari ile çok garipsemedim. Çok yadırgamadım. Evet, Yasemin Met artık bir ilçe başkanıdır. Eleştirilecektir de. Özellikle kadınlara ve bir anneye eleştiri yaparken daha dikkatli davranmak ve olayların aslını bilerek bu eleştirileri yapmak daha şık ve ülkemiz için de faydalı olur diye düşünüyorum. Bugün olmadık yere ve haksız eleştiriler yaparsak yarın aynı duruma kendimiz düştüğümüzde söyleyecek sözümüz olmaz. Siyaseten eleştiri yapılır ama bel altı vurmak olmadık yerden olmadık eleştiriler yapmak kamuoyunu boş yere kirletmekten ve ayrıştırmayı derinleştirmekten başka ne işe yarar.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.