Kocaeli Haber

İşte BELDE A.Ş İle Anlaşma Şartları

İşte BELDE A.Ş İle Anlaşma Şartları

Belde A.Ş’de örgütlü olan Hizmet-İş Sendikası ile işveren sendikası Yerel-Sen arasında bin 200 işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanması üzerine Antikkapı’da, Başkan Karaosmanoğlu, sendika temsilcileri ve işçiler buluştu.

Greve çıkma noktasına gelen Belde A.Ş sözleşmesinde; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Hizmet-İş Sendikası Başkanı İdris Ersoy ile görüşmesiyle anlaşma sağlandı.

ÜCRETLERDE YÜZDE 15.30 SOSYAL HAKLARDA YÜZDE 15.30
2 yıl süreli toplu sözleşmeye göre; 1. yıl ücretlerde ortalama yüzde 15.30, sosyal haklarda da yüzde 15.30 zam yapıldı. 2 yıl içinde ücretlere, 6 aylık enflasyon oranında zam yapılacak.SÖZLEŞMEDE NELER VARToplu iş sözleşmesi ile; 3 çocukla sınırlı her çocuk için her ay  40 TL’lik çocuk yardımı, her ay 60 TL yakacak yardımı, İlkokul öğrencilerine 135 TL, ortaokul öğrencilerine 145 TL, lise öğrencilerine 160 TL, yüksek okul öğrencilerine de 200 TL olmak üzere öğrenim yardımı, Ramazan ve Kurban bayramlarında 120’şer TL bayram yardımları, 366 TL izin yardımı, her yıl 30 günlük ikramiye, yardımcı dosyada çalışan 2014-7’nci aydan sonra işe giren işçilere kademeli olarak seyyanen 12 TL yevmiye ilave.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.