Kocaeli Haber

Hürriyet’ten Kozluk’a İş Sözü

Hürriyet’ten Kozluk’a İş Sözü

Kozluklular ile buluşan Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet Kozluklulara iş sözü verdi ve onlara yeni iş sahalarını oluşturacağını söyledi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit ilçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, CHP İzmit ilçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut, İzmit Belediyesi Meclis üyesi adayları ve parti yöneticiler önceki akşam Kozluk Mahallesi Aynalıkavak Sokak’ta Kozluk vatandaşları ile buluştu.

“Kul-Yetim Hakkından Korkarız Biz”

Hürriyet, Kozluk’ta kendisini bekleyen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşların sevgi gösterisinde bulunduğu Hürriyet, burada yaptığı konuşmada, Kozluk’ta yaşayan herkesin kendi çocuğu kadar değerli olduğunun altını çizdi. Hürriyet, “Belediyede çalışan kardeşlerimin ciddi kaygıları var. Sakın korkmayın. Size kardeş, abla ve dost sözü veriyorum. İşini doğru yapan kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım. Belediye işçileri bana güvensin. Biz onlar gibi değiliz. Cezalandırma siyasetine karşıyız. Asla kutuplaştırmayacağız. Kul-yetim hakkından korkarız biz. Sizlere daha iyi işler vereceğiz” dedi.

“Makam Araçlarıyla Gezmeyeceğiz”

“Bizler sizlere hak ettiğiniz değeri vereceğiz.” diye söze başlayan Hürriyet, düğün salonlarını asgari ücretlilere bedava kullandıracağını ve bu kentin ekmeğini bu kentin insanının yiyeceğini söyledi. “Bizim gencimiz yok mu? Bu kadar insan aş ekmek beklerken, geçim sıkıntısı yaşarken, biz neden paramızı dışarıya gönderelim de dışarıdan işçi getiriyoruz. Buraya bir şey yaptığımızda Kozluk’un gençlerini alacağız. Yeni iş sahaları yaratacağız. Makam araçlarıyla gezmeyeceğiz. Bu kentin çukurlarına düşe düşe sorunları çözmek için var gücümüzle çalışacağız. Aynalıkavak’a hizmet etmek benim boynumun borcu olacak” açıklamasında bulundu.

Hürriyet’in ardından söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise son 15 yıldır Kozluk Aynalıkavak’ın ileri gitmediğinin altını çizerek, “Her gelişimde bu mahalle aynı. 15 yıl önce bıraktığımız gibi bu mahalle duruyor. Hiçbir gelişim kaydetmedi. Sizin babalarınız, amcalarınız, ağabeyleriniz, İzmit Belediyesi’nde bizim iktidarımızda hepsi kadrolu işçi olarak çalışıyordu. Bu evleri de o zaman yaptılar ve sizlere ekmek getirdiler. İzmit Belediyesinde babalarınız hiçbir zaman ayrıştırılmadı. Onlar en ağır işlerde çalıştırılmadılar. Kozluk Fatma Kaplan Hürriyet’i 31 Mart akşamı İzmit Belediye Başkanı yapacak. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise yaptığı konuşmada, “Sizler İzmit’te siyaseti belirlediniz. Sefa Sirmen’i, Hikmet Erenkaya’yı Belediye Başkanı yaptınız. Şimdi sıra Fatma Kaplan Hürriyet’te” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.