Kocaeli Haber

“Haydi Sahaya” Projesi Meyvelerini Veriyor

“Haydi Sahaya” Projesi Meyvelerini Veriyor

İzmit Belediyesi’nin yaptırdığı 10 sahanın açılışı, Bugün İzmit Şeyh Edebali Ortaokulu’nda törenle yapıldı

İzmit Belediyesi’nin spor faaliyetleri kapsamında hayata geçirilen “Haydi Sahaya” projesi kapsamında İzmit Şeyh Edebali Ortaokulu’nda 10 sahanın açılışı önemli katılımcılarla yapıldı. Açılış Törenine İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, eski Milli Basketbolcu Ömer Onan ve çok sayıda AK Partili yönetici katıldı.

ÖĞRENCİYE DOKUNACAK HİZMETLER
Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, “Anlamlı bir günde sizlerle beraber olmanın onurunu yaşıyoruz. Bizler milli eğitim camiası olarak İzmit’te görev yapmanın huzurunu mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle ayrıcalıklı bir ilçede öğrenim görüyor öğrencilerimiz. İzmit Belediyesi’nin her anlamda sunduğu hizmetler, her öğrenciye dokunacak hizmetler. Ama sportif anlamda olanlar bizim için daha anlamlı. Sağlıklı bir ortamda basketbol oynayabilmeleri için oyun sahalarımız ve potalarımız devreye girdi. Bu okulumuzdaki tüm öğrencilerimiz bir spor dalında faaliyet gösteriyor. Bizim hedefimiz tüm öğrencilerimiz herhangi bir spor dalında faaliyette bulundurmak ve onlara imkanlar sunmak. Ben desteği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

HİDAYET TÜRKOĞLU KATILAMADI
Eski Milli Basketbolcu Ömer Onan’ın da katıldığı törende Onan, “Hidayet başkan burada olacaktı fakat katılamadı. Sizlere sevgilerini gönderdi. Başkanım sayın Nevzat Doğan ile geçtiğimiz yıl başlayan bir dostluğumuz var. Mart ayında imzalanan protokol ile bu dostluğu daha da pekiştirdik.” Haydi sahaya” projemiz henüz oluşum aşamasındayken sayın başkanımız ilk sahaları yapmak istediğini söylemişti. Bu durum bizi cesaretlendirdi. Artık daha güçlüyüz. Her çocuğumuzun spor yapması gerekiyor ve bunun için en uygun ortam okullarımızdır. Sayın başkanımız güçlü bir belediyecilikle hizmette sınır tanımıyor ve tüm imkanları kullanarak çalışıyor. Okul yöneticilerimizin bu sahaların çocuklarımıza her zaman açık olacağını hissettireceğine de eminim. “Haydi sahaya” projemizin tüm belediyelere örnek olmasını diliyorum. Spor güzelliğe giden yolda araç olacaktır. Projenin esas sahibi vizyonuyla İzmit’i güzelleştiren Nevzat Doğan’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sonrasında konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Şeyh Edebali ismi verilmiş okulumuzda ister istemez şöyle bir geriye gidiyoruz. Bizim atalarımız özellikle devletimizin başındaki yöneticilerimiz iyi sporculardı. Çok iyi ata biner, cirit atar, farklı dallarda adlarını kazımışlardır. Selçuklu’da Osmanlı’da padişahlarımız sportif kişilerdi. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk de sporu ve sporcuyu çok önemsiyordu. Demek ki spor her zaman katkı sağlayan bir iş. Bizler de klasik belediyecilik dışında yeni nesil belediyecilik dediğimiz hayatın her noktasına dokunan belediyeciliği yapmak istiyoruz. Ben de sporu seviyorum ve spor sadece futbol değil. Diğer dalları da önemsiyoruz. Satranç, atletizm, yüzme gibi sporlarla birçok sahada belediyemiz faaliyet sağlıyor. Ben buradan Hidayet Türkoğlu başkanımıza teşekkür ediyorum. Onun sadece sporcu olarak ülkemize yaşattığı önemli başarıları dışında şimdi de federasyon olarak katkı sağlıyorlar. Bu proje de onlardan bir tanesi. Onların önerilerine biz derhal katıldık. 10 okulumuzda basketbol sahası ve potasını açıyoruz. Bütün okullarımızda bu tamamlanmış olacak. Bu arada boş durmadık bir de bizim gururumuz olan bir kadın basketbol takımımızı Süper Lige çıkarma başarısı elde ettik. Galatasaray’a kaybettik ama Fenerbahçe’yi yeneceğiz. Tabi ki antrenörümüze, teknik ekibimize teşekkür ediyoruz. Bu şehir sporu seviyor, sporcuyu seviyor ve bu şehre spor yakışıyor. Ama bu şehre asıl şampiyonluk yakışır. Sadece sporcu olmak yetmez, ahlaklı ve iyi bir sporcu, milletine bağlı örnek bir sporcu olmak lazım. Başta Ömer bey, Hidayet bey ve federasyona teşekkür ediyoruz. Spora desteğe devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ