Hürriyet'ten 'Cedit' Açıklaması

Erenler Cedit’i yakından ilgilendiren toplantı sonrası İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'ten de açıklama geldi.

Erenler Cedit’i yakından ilgilendiren toplantı sonrası İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'ten de açıklama geldi.

İzmit iCedit Mahallesi'nin kentsel dönüşüm projesini, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi üstlenecek. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Hürriyet; "Hiçbirimiz siyaset yapmayacağız" ifadelerini kullandı.

İşte Hürriyet'in Açıklamaları

"Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili bugün Çevre Bakanlığında yapılan toplantı oldukça olumlu geçmiştir. Alınan prensip kararları doğrultusunda;

  1. Yıllardır mağdur olan ve çözülemeyen bu projenin bir an önce başlaması için hiçbirimiz siyaset yapmayacağız ve Cedit halkını siyasete malzeme etmeyeceğiz. Tek isteğimiz vatandaşlarımızın mağdur olmadan sorunun çözülmesi ve duran projenin bir an önce başlamasıdır.
  2. Cedit Projesi Bakanlığa devredilmiştir. Vatandaşımızın mağdur edilmemesi ve hak kaybı yaşamaması hepimizin önceliği olarak karar verilmiştir. Diğer bir ifade ile vatandaşımız hak kaybı yaşamayacaktır. Biz de Büyükşehir de takip edeceğiz ve her türlü desteği ve kolaylığı sağlayacağız.
  3. Yine İzmit Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlığın ortak görüşü ile projenin eksiklikleri olduğu ve İzmit için kötü bir proje olduğu konusunda mutabık kalınmıştır. Yine alınan karar gereği halkımız mağdur edilmeden kat sayısı düşürülerek proje iyileştirilecektir. Bu sayede bölgenin daha değerli hale getirilmesi ve daha iyi bir kentsel dönüşüm projesi olması sağlanacaktır. Hızlı bir şekilde de bitirilmesi hedeflenmektedir."

21 Mayıs 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.