Kocaeli'de 29 Bin İşçiye Test Yapıldı

Kocaeli Sanayi Odası’nın online gerçekleşen Mayıs Ayı Meclis toplantısında KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gebze Teknik Üniversitesi’nde kurulan tanı merkezinde 29 Bin 323 işçiye Covid-19 testi yapıldığını açıkladı.

Kocaeli Sanayi Odası’nın (KSO) Mayıs Ayı Meclis toplantısı Online olarak yapıldı. KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul Başkanlığında gerçekleşen Mayıs ayı Meclis toplantısına toplam 92 meclis ve komite üyesi katıldı.

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, "Biliyorsunuz; 27 Nisan’da Odamızın girişimleri ile Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve GTÜ İşbirliği ile KOVİD-19 Tanı Merkezini kurduk. Bölgemizdeki OSB’lerden gelen talepler üzerine konuyu Sanayi Bakanımıza aktarmıştık." ifedelerini kullandı.

Yapılan Test Sayısı 29 Bin 323

KSO Başkanı Zeytinoğlu; "Biliyorsunuz testler ücretsiz. İşçiden ücret alınmıyor. Sürüntü örneği ve soğuk zincir için firmadan kişi başı KDV dahil 30 TL ücret alınıyor. Benim ve 10 OSB Başkanlarının birlikte, o tarihte aldığı hızlı bir kararla, bu hizmet Aker OSGB’ye verildi. Bugüne kadar yapılan test sayısı: 29.323 ,Toplam pozitif vaka sayısı: 95 ,Tarama yapılan firma sayısı: 314 , Pozitif Vaka olan firma sayısı: 45" dedi.

20 Mayıs 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.