Hürriyet, Esnafa Siper Maske Dağıtacak

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in kurduğu dikimevinde koronavirüse karşı sağlık ekipmanı üretimi her geçen gün artarken, İzmit Belediyesi tarafından sağlık çalışanlarının ardından esnafa da siper maske dağıtımına başlanacak.

Koronavirüsle mücadele kapsamında İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in kurduğu İzmit Belediyesi Dikimevinde sağlık ekipmanları üretim kapasitesi her geçen gün artıyor. Hem dikimevindeki gönüllü kadınların, hem belediye hizmet binasında görevli personelin ürettiği siper maskeler pazartesi gününden itibaren esnafa ücretsiz olarak dağıtılacak.

Haftada 5 Bin Siper Maske

Steril maskede yeni getirdiği makineyle günde 30 bin adet üretim potansiyeline ulaşan İzmit Belediyesi, hem dikimevindeki gönüllü kadınların hem de belediye hizmet binasındaki görevli personelin emekleriyle bir haftada 5 bin adet siper maske üretim kapasitesine de ulaştı.

Esnafa Dağıtılacak

İlk etapta başta sağlık çalışanları olmak üzere koronavirüsle mücadele kapsamında çalışan personele dağıtılan siper maskeler, İzmit Belediyesi tarafından esnafa, taksi duraklarına ve kullanım alanlarına göre birçok vatandaşa ücretsiz olarak dağıtılacak.

26 Nisan 2020 - Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.