Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden Önemli Karar

Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan yaptığı açıklamada; yarından itibaren yeni bir uygulamanın hayata geçirileceğini duyurdu.

Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan, koronavirüse karşı birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurgularken yarından itibaren hamileler, bebekler ve çocukların aşılamaları ve sıkı takip etmek için, annelerin anne adaylarının daha rahat olmaları adına sabah saat 8.30-10.00 arası bu işlemler için ayrılacağını belirtti.

Diğer hastaların saat 10.00'dan sonra kabul edileceği belirtilirken acil durumların istisna olacağı ifade edildi.

Evde Kalalım Hayatı Koruyalım

Dr. Harun Arslan açıklamasında; "Kartepeli Vatandaşlarımızı saygıyla sevgiyle hürmetle selamlıyorum.

Her geçen gün hayatımızı felç etmeye çalışan koronavirüse karşı Devlet -Millet omuz omuza her türlü önlemi alıp birlikte hareket etmekteyiz. Bakanlıklarımız bu konuda her türlü tedbiri almakta ve destek vermekte. Bizlerde Sağlık Bakanlığımızın ve diğer Bakanlıklarımızın talimatları doğrultusunda alınan kararları uygulamaktayız. Bu konuda toplum sağlığı için uygulamalardan taviz vermedik vermeyeceğiz de. Bu bağlamda Kartepeli vatandaşlarımızın sağlığı için şimdiye kadar hep çalıştık çalışmayada keyifle devam ediyoruz." dedi.

İşte Arslan'ın Açıklamaları

Değerli Kartepeli vatandaşlarımızın sağlığı için yarından itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz.

Şöyle ki; herşeye rağmen hayat devam ediyor. Aile Sağlığı Merkezlerimizde gebelerimizin,bebeklerimizin ve çocuklarımızın aşılamalarını ve takiplerini sıkı takip etmek ve annelerimizin anne adaylarımızın daha rahat olmaları adına sabah saat 8.30-10.00 arası sadece bu işlemler için ayrılacak. Diğer hastalarımız saat 10.00 dan sonra Aile Sağlığı Merkezlerinde kabul edilecekler. Acil durumlar bundan istisna olacaklar.

Halkımızın bilgisine sunar Saygıyla sevgiyle sağlıklı günler dilerim. Allah a emanet olun.

05 Nisan 2020 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.