İl Sağlık Müdürlüğü'nden Önemli Duyuru

Kocaeli İl sağlık Müdürlüğü, hasta olmadıkları halde başvurarak usulsüz rapor talebinde bulunan kişilerle ilgili yasal işlem başlatılacağını bildirdi.

Kocaeli İl sağlık Müdürlüğü, hasta olmadıkları halde başvurarak usulsüz rapor talebinde bulunan kişilerle ilgili yasal işlem başlatılacağını bildirdi.

Hekimlere baskı, tehdit, sözlü ve fiziksel şiddet benzeri yanlış tutum ve davranışlarda bulunduğu yönünde duyumlar alındığı vurgulanan açıklamada; "Böylesine hassas bir dönemde özveri ve fedakârlıkla görev yapan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımıza karşı baskı ve şiddet uygulayan kişiler olması halinde haklarında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır." ifadeleri kullanıldı. 

İşte İl Sağlık Müdürlüğü'nden Yapılan Açıklama

Tüm dünyada olduğu gibi COVİD - 19 hastalığının ülkemizde de görülmesiyle beraber, kamu ve özel sektörde çalışan bazı kişilerin, İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Kamu ve Özel Hastaneler ile aile hekimliklerine, hasta olmadıkları halde başvurarak usulsüz rapor talebinde bulundukları ve hekimlerimize baskı, tehdit, sözlü ve fiziksel şiddet benzeri yanlış tutum ve davranışlarda bulunduğu yönünde duyumlar alınmaktadır.

Konu ile İlgili, ilimizdeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında buna benzer yasal olmayan talepler gerçekleştirilmeyecektir. Böylesine hassas bir dönemde özveri ve fedakârlıkla görev yapan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımıza karşı baskı ve şiddet uygulayan kişiler olması halinde haklarında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

25 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.