Kocaeli'de Lastik Fabrikası Üretime Ara Veriyor

Prometeon Türkiye, koronavirüs salgınının önüne geçebilmek amacıyla İzmit fabrikasında üretime geçici olarak ara vereceğini duyurdu.

Prometeon Türkiye, Covid-19 pandemisiyle ilgili olarak çalışanlarının güvenliğini artırmak amacıyla geçtiğimiz haftalarda alınan önlemlerin kapsamını genişlettiğini ve bu doğrultuda İzmit fabrikasında üretime 1-12 Nisan tarihleri arasında geçici olarak ara vereceğini açıkladı. Bu kararın Türkiye’deki çalışanlar ve müşteriler için, Covid-19 ( koronavirüs) pandemisinin Türkiye’deki gelişiminin sürekli izlenmesinin ardından yerel ve uluslararası otoritelerin yönlendirmelerine de paralel olarak alındığı açıklandı.

"Yeterli Ürün Stokuna Sahibiz"

Prometeon, iş ortakları ile birlikte, müşterilerinin bu dönemdeki ihtiyaçlarına yanıt verecek yeterli ürün stokuna sahip olduğunu açıklarken; depo, nakliye ve saha satış operasyonlarının yanı sıra yasal ve sözleşmelere bağlı yükümlülüklerini de gereklilikler çerçevesinde yerine getirmeye devam ettiklerini belirtti. Prometeon bununla birlikte; çalışanları, yetkili bayileri ve tedarikçilerinin sağlığı ve esenliği için her türlü gerekli önlemi almayı sürdürdüğünü açıkladı.

24 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.