KOÜ'de Uzaktan Eğitime Başlandı

Kocaeli Üniversitesi'nde (KOÜ), yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle eğitime verilen bir haftalık aranın ardından yaklaşık 40 bin öğrenci ve bin ders sorumlusuyla uzaktan eğitime başlandı.

Rektörlükten yapılan açıklamada, üniversitede 2019-2020 eğitim-öğretim bahar yarı yılının, önlisans, lisans ve lisansüstü programlarının, akademik takvimde belirtildiği planda eğitim-öğretim faaliyetlerinin bugünden itibaren uzaktan öğretim yöntemiyle sürdürüleceği bildirildi.

Bu kapsamda ders veren öğretim elemanlarının, derslere ait materyallerini (sunu dosyaları, word, pdf, text v.b.) Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) tarafından "http://uzem. kocaeli.edu.tr" adresinde ilan edilecek platforma, 23-30 Mart tarihlerinde yüklemeleri gerektiği belirtildi.

Bu süreçte, öğretim elemanlarının verdikleri her ders için öğrencileriyle forum ve tartışma oturumları düzenleyecekleri ve bunun için gerekli olan çevrim içi sistemin UZEM tarafından sağlanacağı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Ön lisans ve lisans programları dönem içi ölçme ve değerlendirmeler, bahar yarı yılı ara sınavları 20-30 Nisan, mazeret sınavları 8-12 Haziran tarihlerinde, dersin sorumlusu öğretim elemanı tarafından sistem üzerinden hukuki açıdan şeffaf, açıklanabilir ve denetlenebilir ilkeler doğrultusunda yapılacaktır. Final ve bütünleme sınavları, laboratuvar, uygulaması olan derslerin uygulama çalışmaları, staj, süren çalışmalar, saha çalışmaları ve kurum dışı ders uygulamalarıyla ilgili bilgilendirmeler ileri tarihlerde yapılacaktır. Ayrıca, akademik takvimleri farklılık gösteren lisans ve lisansüstü programlar yukarıda belirtilen esaslar çerçevesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini yürüteceklerdir."

23 Mart 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 25185147


Varnish cache server