Yasağa Uymayanların Cezası Belli Oldu

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden dışarı çıkmalarının, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarının sınırlandırıldığını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden dışarı çıkmalarının, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarının sınırlandırıldığını bildirdi.

Cezası Belli Oldu

Getirilen kısıtlama kapsamında Zabıta ekiplerine zorluk çıkartan ve yasağı dikkate almayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara TCK 195’e göre suç duyurusunda bulunulacağı ve vatandaşlara 3 bin 150 TL ceza kesileceği açıklandı.

Zabıta Harekete Geçti

Tüm dünyada hızla yayılan korona virüs salgını nedeniyle alınan önlemler arttırıldı. Sağlık Bakanlığı halkı tedbirli olmaya davet ederken, İçişleri Bakanlığı 65 yaş ve üstü kişiler ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkmasına kısıtlama getirdi. Dün gece yarısı saat 24.00 itibariyle yayınlanan genelgenin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri harekete geçti.

65 Yaş Üstü Evlerine Yönlendirildi

Zabıta ekipleri eldiven ve maske takarak sokak sokak gezdi. Ekipler 65 yaş ve üstü kişiler ile kronik rahatsızlığı olanlar için getirilen kısıtlamalar konusunda vatandaşları bilgilendirdi. Sokakların yanı sıra park, yeşil alanlar, kent meydanı ve cami avlularını gezen Zabıta ekipleri 65 Yaş üstü olan vatandaşları evlerine yönlendirdi.

22 Mart 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

SUN - CUMHUR BAŞKANIN BAKANLARIN SOKAĞA ÇIKMAYIN UYARILARINA UYULMAYINC BU KEZ G5 VE ÜSTÜNDE OLANLARA SOKAKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ onada uyulmayıp dişarı çık çıkanlara 3150 tl ceza uygulaması getirildi ve faliyetlerine geçici süre kapatılan iş yerlerinin sayısını genişletti buda sonuç vermezzse zannederim olağan üstü hal uygulaması uygulanacak şunu iyice bilelim DEVLETLE OYUN OYNANMAZ neticede çeşitli uygulamalar ilan edilir bunların başındada sıkı yönetim olağan üstü hal uygulaması getirilir ve toptan sokağa çıkma yasağı getirilir şayet uyglanırsa herkes DEVLETİN DEDEĞİNİ uygaladığını görmüş olur bir kaç gün evde oturup şu müsübetti yok edene dışari çıkmazsak her halde ölmeyiz DEVLET KİMSEYİ MAGDUR EMEYECEGİNİN altını çizerek israrala söylüyor ve her türlü ihtiyaçlarını verdiği tel bildirmek suretiyle eve getirelecegini beyan edyor hep beraber mücadele ederek bu durumunb altından kakmak zorundayız farklı siyasi partilerin yada görüşe sahip sempetezmanı üyesi olabiliriz ama şu anda her şeyi bir tarafa koyup tek yürek olmak zorundayız bu bele şu sağcı şu socu şu bizden o bizden degil demiyor herkzin kapısını çalabilir söylenen kurallara uyup uygularsak kısa sürede normal yaşantımıza geri döneriz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Mart 14:05