Hürriyet: "Bu Resmen Skandaldır"

İzmit Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı AK Parti ve MHP meclis üyelerinin belediye binasında kendilerine ayrılan odaları beğenmedikleri gerekçesiyle meclis toplantısına katılmamaları sonucu gerçekleştirilemedi.

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı AK Parti ve MHP meclis üyelerinin katılmaması nedeniyle gerçekleştirilemedi. Yeterli çoğunluğun sağlanamadığı meclis toplantısı için 04.03.2020 (yarın) saat 15:00’te tekrar bir araya gelinecek.

"Bu Resmen Skandaldır"

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için başlatılamayan mecliste konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, "AK Partili meclis üyelerinin neden topluca meclise gelmediklerini ben de bilmiyorum. Grup başkanvekilimizin aldığı bilgiler doğrusunda kendilerine grup odaları istemişlerdi. Arkadaşlarımız hafta sonu dahil çalışarak AK Parti ve MHP grubu için ayrı ayrı çok güzel odalar oluşturdu. Aldığımız bilgilere göre de AK Partili ve MHP’li arkadaşlar odalarını beğenmemiş. Çok şaşırdım. Bu resmen skandaldır. Bu görevi kötüye kullanmadır. Seçilmiş insanlar olarak burada halkımız için çalışmaları gerekirken yaptıklarını anlayamadım" dedi.

"Kabul Edilebilir Birşey Değil"

Konuşmalarına devam eden Hürriyet, “4 yıldır AK Parti’nin çözmediği Cedit probleminin görüşüleceği meclise gelmiyorlar. Üreticiyi, tüketiciyi destekleyecek, Halk Sütü konuşacaktık. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü konuşacaktık. 15 yıldır kreş yapılmayan İzmit’te, kreşleri konuşacaktık. Bugün bir sürü önemli konumuz var. Ama Cumhur ittifakı üyelerinin bugün sırf bir oda için yaptığı protesto, meclise gelmemeleri, İzmit’i ve İzmitlileri önemsemeleri kabul edilebilir bir şey değil. Göreve geldiğimizden beri hala hazımsızlık devam ediyor. İzmit’e gölge düşürdüler. İzmit adına, arkadaşlarım adına üzülüyorum. Arkadaşlarımızın emeğine üzülüyorum” şeklinde konuştu.

"Biz Hizmet Üretmeye Çalışıyoruz"

Hürriyet son olarak, "Bizim bir sloganımız vardı. Kendilerini milletçe alkışlıyorum. Biz hizmet üretmeye çalışıyoruz. Onlar engel olmaya çalışıyorlar. Ne yaparsalar yapsınlar, biz hizmet üretmeye devam edeceğiz. Buradan kendilerini ihtar ediyorum. Eğer ciddiyetle görevlerini yapmayacaklarsa derhal koltuklarını terk etsinler. Belediye binasında olmalarına rağmen meclise gelmediler. Bundan sonra kim ki görevini kötüye kullanıyorsa savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı ifade ediyorum. Milletin bize yüklediği sorumluluklar çok kıymetli. Bu sorumluluk bilinciyle hareket edeceğiz. Bunun altında başka bir neden, başka bir amaç var diye düşünüyorum. Bu işin görünen kısmı." diyerek sözlerini sonlandırdı.

Odaları Gezdirdi

Ardından Meclise gelen gazetecileri, krize neden olan odaları görmeye davet eden Hürriyet, gazetecilere, MHP ve AK Parti meclis grupları için oluşturulan odaları gezdirdi.

03 Mart 2020 - Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.