CHP Gençlik Kollarına Yeni Aday

8 Mart Pazar günü yapılacak olan CHP İlk Gençlik Kolları Kongresi'nde Dilşat Hasret Haczeyni, aday olduğunu açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

8 Mart Pazar günü yapılacak olan CHP İlk Gençlik Kolları Kongresi'nde Dilşat Hasret Haczeyni, aday olduğunu açıkladı.

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Haczeyni yaptığı yazılı açıklamayla CHP İl Gençlik Kolları başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

İşte Dilşat Hasret Haczeyni'nin Adaylık Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerini ve evrensel değerlerini özümsemiş genç bir partili olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Altı Ok’un felsefesi doğrultusunda, ilim ve bilimin, “önce insan” diyen sol ve sosyal demokrat değerlerin ışığında partimize ve toplumumuza hizmet etmek için bir yola çıkmış bulunuyoruz. Bizim hayallerimizde bambaşka bir Türkiye var; talandan, şiddetten, kötülükten, ayrımcılıktan gözü dönmüşlerin hayal edemeyeceği kadar aydınlık, tahmin bile edemeyeceği kadar huzurlu.

Eşitliğin, özgürlüğün, adaletin temelleri üzerine kurulu, gelecek kaygısının olmadığı, kadın cinayetlerinin yaşanmadığı, şiddetin kabul görecek bahanelere sığdırılmadığı, işsizliğin, açlığın, yoksulluğun ortadan kalktığı aydınlık bir Türkiye hayal ediyor ve bunun için çalışıyoruz. Bu hayallerimizi gerçekleştirmek için realist projeler oluşturarak, fikir ve eylem üreten, yaşadığı coğrafyayı tanıyan ve ihtiyaçlarını doğru tespit edebilen güçlü bir gençlik yapısı inşa ediyoruz.

Hedefimiz büyükşehir diyerek yola çıkıyor ve bu hedefi gerçekleştirmek için neler yapılması gerektiğini bilerek emin adımlarla yürüyoruz. Kocaelimiz 1 milyon 953 bin nüfusu ile turizm, sanayi, hizmet sektörleri ve lojistik alanında ülkemizin gözbebeği olabilecek bir potansiyele sahip. Bize düşen ise bu potansiyeli halkımıza göstermek ve bunun Cumhuriyet Halk Partisi ile mümkün olduğuna inandırmaktır.

Gençlik Kollarımız, partimizin geleceğinin inşasında büyük bir sorumluluğa sahiptir. Partimiz ve ülkemizin geleceği için bu büyük sorumluluğu üstlenmek üzere onur bir yola çıkmış bulunuyoruz. Tüm bu sorumluluk bilinciyle ve genç delegelerimizden aldığımız güçle, 8 Mart’ta gerçekleştireceğimiz İl Gençlik Kolları Kongresi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na adaylığımızı duyurmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz.

Türk Kadını’na seçme ve seçilme hakkını teslim eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kocaeli Gençlik Kolları Başkanlığı’na aday olan ilk kadın olmaktan ayrıca şeref duyuyorum. Sözlerimize son verirken, İdlib’te yaşanan saldırıyı kınıyor, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Hükümet ilan etmese de bizlerin vatan evlatları olarak yas tuttuğunun da altını çizmek istiyoruz. Aziz Türk Milleti’nin başı sağ solsun.

Dilşat Hasret Haczeyni Kimdir?

1992 Ankara doğumlu. Karamürsel Alp Anadolu Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. 2010 yılında CHP üyesi oldu. 2014 Yerel Seçimleri’nde Sandık Sonuç Sistemi Koordinatörlüğü, 2016-2018 döneminde Kocaeli G.K. İl Başkan Yardımcılığı, 2018-2020 döneminde İzmit İlçe Bilişim Srm. Başkan Yardımcılığı, 2019 Yerel Seçimleri’nde Sandık Kurulu Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

2016 yılından bu yana CHP Parti Okulu bünyesinde Parti Eğitmeni, Parti Okulu Dijtal Medya Ekibi Üyesi ve Parti Okulu Gençlik Kampları Sorumlusu olarak çalışmalarına devam ediyor.

29 Şubat 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 24861512


Varnish cache server