Hereke'ye Yeni Fidanlar

Hafriyat alanlarının dönüştürülmesiyle yeşillenen Yukarı Hereke'deki rehabilitasyon alanında kuruyan fidanların yerine yenileri dikildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Geçmiş yıllarda hafriyat dolgu alanı olarak kullanılan alan Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme çalışması ve fidan dikimi yapılarak yeşillendirilmişti.Alan kaderine terkedilmeyerek yeniden bakım yapıldı ve kuruyan fidanlar değiştirildi.

758 Adet Fiyat
Alana 24 adet Dişbudak, 4 adet Ihlamur, 195 adet Çınar ve 535 adet Adi Akasya olmak üzere toplam 758 adet fidanı dikildi.Yapılan ağaç tamamlama çalışması ile rehabilitasyon alanının yeşil görünümünün zenginleştirilmesi hedefleniyor.   

Tüm Dolgu Alanları İçin Yapılıyor
Hızla büyüyen ve gelişen Kocaeli’de inşaat ve benzeri atıklar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin dolgu alanlarına dökülüyor. Kanun ve yönetmelikler çerçevesinde hafriyat atıklarının döküldüğü, dolgu alanları tamamen dolduktan sonra yeşil alanlara dönüştürülüyor. Toprak serimi yapılan dolgu alanlarına farkı türlerde binlerce fidan dikilerek ağaçlandırma çalışması yapılıyor. Yapılan çalışmalar ile şehre yeni yeşil alanlar kazandırılıyor.

26 Şubat 2020 - Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.