KOSİD'den Kocaeli Tarihi Konferansı

Kısa bir süre önce kuruluşunu kamuoyuna ilan eden ve 41 kişilik yönetim kurulundan oluşan Kocaeli Sivil Toplum Gönüllüleri Derneği bu akşam bir konferans gerçekleştirdi.

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli STM’de gerçekleşen ve “Bir Medeniyet Şehri Kocaeli” başlıklı konferansa konuşmacı olarak Tarihçi Yazar Volkan Şenel katıldı. Kalabalık bir katılımla gerçekleşen konferansta KOSİD üyeleri ve çok sayıda misafir Volkan Şenel’in sunumundan Kocaeli tarihini dinledi.

Kentin Ortak Değerleri

Programdan sonra konuşma yapan KOSİD Başkanı Hüseyin Öz; "Kocaeli’de güzel projelere imza atmak için 41 kişilik bir yönetim kurulu ile yola çıktık. Hiçbir görüşü ve etnik kimliği ötekileştirmeden sadece Kocaeli’li olma bilinci ile hareket ediyoruz. Önce şehir ve insan bilinciyle hareket ediyoruz. Yaşadığımız şehrin değerlerini bilerek, bu değerleri daha ileriye taşımak, yaşamak ve yaşatmak için çalışmalar yapacağız. Kentin ortak paydalarını oluşturan değerleri tespit ve bu değerlere katlı için bu şehirde KOSİD farkını hissettireceğiz. Bu sebeple ilk programımızı tarihimizi ve şehrimizi tanımak üzerine planladık. Bu vesile ile Volkan Şenel hocamıza da teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

Tablo Hediye Etti

Başkan Öz, bu tür kültür programlarının hız kesmeden devam edeceğini de bildirdi. Programa çok sayıda misafirin dışında Nicomedia Trekking Derneği başkanı Erdal Gören ve İzmit Tarih Koridoru Derneği Başkanı Nüket Özcan da katıldı. Programın sonunda KOSİD yönetim kurulu adına Başkan Hüseyin Öz tarafından Volkan Şenel’e bir tablo hediye edildi.

26 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 7068794


Varnish cache server