Günay'ın Ölümüyle İlgili Keşif Yapılacak

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 18 yaşındaki Günay Gönülaçar'ın hareket halindeki midibüsten düşüp ölmesine ilişkin, sürücünün yargılanmasına devam edildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Gebze 9. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık midibüs şoförü Y.K. (42), maktul Gönülaçar'ın babası Aslan Gönülaçar ve avukatlar katıldı.

Duruşmada, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden istenen olay yeriyle ilgili fotoğraflar ile Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetim Daire Başkanlığından talep edilen bilgilerin geldiği kaydedildi.

Keşif Yapılacak

Katılan avukatı, gelen yazı cevaplarında aleyhteki hususları kabul etmediklerini belirterek, olay yerinde keşif yapılmasını istedi. Sanık avukatı ise gelen yazı cevaplarında aleyhte hususları kabul etmediklerini kaydederek, "Ayrıca belediyeye ait otobüs ve minibüslerce fiilen söz konusu yerin durak olarak kullanıldığına ilişkin fotoğrafları sunacağız. Böyle talihsiz olaya rağmen, belediye tarafından işlem yapılmamaktadır. Böyle kullanılmasına müsaade edilmektedir. Biz de keşif talep ediyoruz. Ayrıca söz konusu güzergahta daha önce fiilen şoförlük yapmış bir kişiyi de keşif yapılacak yerde tanık olarak hazır edeceğiz." diye konuştu.

Mayısa Ertelendi

Mahkeme heyeti, bilirkişi eşliğinde 4 Mart'ta olay yerinde keşif yapılmasına karar vererek, duruşmayı 5 Mayıs'a erteledi.

25 Şubat 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 10416636


Varnish cache server