Derince'de Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün 41 seçim vaadi arasında yer alan ve özel önem verdiği kentsel dönüşüm çalışmalarında çok önemli bir aşamaya geçildi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün 41 seçim vaadi arasında yer alan ve özel önem verdiği kentsel dönüşüm çalışmalarında çok önemli bir aşamaya geçildi. 20 Kasım tarihinde yapılacak olan ihale ile birlikte Bakanlar Kurulu tarafından “Riskli Alan” ilan edilen yaklaşık 30 bin m²’lik büyüklüğündeki Yenikent Mahallesi Araptepe Mevkiinde 418 daire ve 17 işyerinin yer alacağı yeni bir yaşam alanı inşa edilecek

Başkan Aygün’ün Seçim Vaadi

Derince Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü’nün Yenikent Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Araptepe Mevkii’nde başlattığı kentsel dönüşüm çalışmalarında ihale aşamasına gelindi. Bakanlar Kurulu Kararı’nın Resmi Gazete’de yayınlanması ile birlikte riskli alan ilan edilen yaklaşık 30 bin m²’lik bölgede ilk olarak eski yapılar yıkılmış ve hak sahiplerine kira ödemelerine başlanmıştı. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün özel önem verdiği ve 41 seçim vaadi arasında da yer alan kentsel dönüşüm projesinde en önemli adım ise ihale sürecinin belirlenmesi ile atılmış oldu.

İhale Tarihi 20 Kasım

Buna göre Yenikent Mahallesi Araptepe Mevkiinde inşa edilecek 418 daire ve 17 işyerinin yer alacağı yeni yaşam alanı için 20 Kasım tarihinde saat 10.30’da Derince Belediyesi Meclis Salonu’nda bir ihale düzenlenecek. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından çalışmaların hızla başlayacağı bölgeye depreme dayanıklı, kapalı otoparkı bulunan, sosyal ve yeşil alanlara sahip, modern ve estetik binalar kazandırılacak. Kentsel dönüşüm sürecinin noktalanmasıyla birlikte Araptepe mevkiindeki proje alanında hak sahiplerine yeni modern daireleri teslim edilerek, çarpık yapılaşma sorunu çözülmüş ve bölgeye önemli ve güzel bir proje kazandırılmış olacak.

ARAPTEPE 1-2-3-4: Yenikent Mahallesi Araptepe Mevkiinde inşa edilecek 418 daire ve 17 işyerinin yer alacağı yeni yaşam alanı için 20 Kasım tarihinde saat 10.30’da Derince Belediyesi Meclis Salonu’nda ihale düzenlenecek.

05 Kasım 2019 - Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.