Başkan Büyükakın, Avrupa Konseyi’nde Türkiye’yi Temsil Edecek

Başkan Büyükakın, 28-31 Ekim tarihleri arasında Strasbourg’da gerçekleştirilecek Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi için Ulusal Heyet Başkanı olarak görev yapacak.

Başkan Büyükakın, 28-31 Ekim tarihleri arasında Strasbourg’da gerçekleştirilecek Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi için Ulusal Heyet Başkanı olarak görev yapacak.

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, 28-31 Ekim tarihleri arasında Strasbourg’da gerçekleştirilecek Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi için ulusal heyet başkanı olarak görev yapacak. Fransa’da yapılacak kongre nedeniyle Cumhuriyet Bayramı törenlerinde yer alamayacak Başkan Büyükakın, “Pazartesi günü yurt dışında Avrupa Konseyi’nde Türkiye’yi temsilen heyet başkanı olarak gitmek zorundayım. 29 Ekim kutlamalarında maalesef sizlerle birlikte olamayacağım. Ama yüreğim burada, Kocaeli’de olacak” dedi.

“Cumhuriyetimiz İlelebet Payidar Olsun”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ıncı yılı kutlamalarına coşku ve anlam katmak için düzenlenen ‘’ Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali’’ açılış törenindeki konuşmasında, “Ülkemizi temsiliyle alakalı görevlerimiz var” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Avrupa Konseyi’nde yerel ve bölgesel kongre toplantısı yapılacak. Türkiye’den 18 tane temsilcisi var. Biz de oranın heyet başkanı olarak katılacağız. Orada olacağımız için sizlerle birlikte olamayacağım. Şimdiden Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum. Rabbim bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Cumhuriyetimiz ilelebet payidar olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

27 Ekim 2019 - Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.